Łukasz Karpiński

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

P. ThLic. Łukasz Karpiński SP(* 1974, Wroclaw, Polsko) je polský duchovní a piarista v současnosti působící jako představený komunity ve Strážnici.

Obsah

Životopis

Narodil se roku 1974 v Polsku ve Vratislavi. Vyrůstal na Jelení hoře. Po vystudování kněžského semináře ve Krakowě působil jako kněz tři roky v Polsku. Roku 2004 jej představení poslali na Moravu, kde od té doby působil nejprve jako kaplan, a později jako farář farnosti ve Strážnici. Od nedávna je představeným tamější komunity. Ex currendo působí také v Radějově a Suměřicích, kde vyučuje děti náboženství.

Pastorační práce

Pater Lukasz byl jedním z duchovních, kteří duchovně podporovali v počátcích polskou Militia Templi. Pravidelně přispívá do rubriky Szkoła liturgii piaristického časopisu pro katolickou mládež eSPe.[1] Ve své farnosti slouží soukromě mši v mimořádné formě římského ritu. Zdůrazňuje funkci oltáře při nejsvětější oběti a plně podporuje nové liturgické hnutí papeže Benedikta XVI.

Na podzim 2011 se výrázně zapojil do petiční akce Petice na podporu pronásledovaných křesťanů, když pro ní sehnal velmi výrazné množství podpisů ve své farnosti a dalších místech.[2]

Externí odkazy

Odkazy

Odkazy na účast v TV pořadech

Reference

  1. O. Łukasz Karpiński: Zakochajmy się w liturgii - Nowy ruch liturgiczny
  2. Pronásledování křesťanů: ohlédnutí za peticí a kam jít dál vyšlo na Duších a hvězdách (12. řijna 2011)
Osobní nástroje