2021

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Rok 2021 byl druhým rokem, který byl celosvětově postihnut koronavirovou krizí. Dál pokračuje i církevní krize spojená s pseudoliberálním vedení katolické církve papeže Františka I.

Obsah

Události

  • 19. březen - začal tzv. Rok rodiny Amoris Laetitia pastorační pokus na podporu liberální rodinné církevní politiky papeže Františka I.
  • Duben - Hana Lipovská jako členka Rady ČT neshovívavě vystoupí proti klientelismu a střetu zájmu ředitele České televize Petra Dvořáka, z toho důvodu je jí přidělena policejní ochrana
  • 12. duben - v ČR končí nouzový stav, ale pokračují dál přísná opatření dle Pandemického zákona, vedle toho mj. dětem je odepřen přístup do škol, kde probíhá rotační výuka, kromě případů, kdy se podrobí 2x týdně testům na Covid-19 a celodennímu nošení roušek.
  • 17. duben
  • 19. duben - v Semilech se uskutečnila demonstrace na podporu ředitele Walsdorfské školy Ivana Semeckého, o jehož odvolání jednala zrovna rada města. Ředitel se měl dopustit porušení zákona tím, že odmítl podrobovat žáky pravidelnému testování na Covid-19 a nošení roušek. I přes podporu mnoha iniciativ (Zdravé fórum, KTV) a politických stran (Trikolóra, Strana svobodných občanů) byl po dlouhém jednání ředitel školy odvolán.
  • 21. duben - do úřadu ministra zahraničí ČR byl jmenován Jakub Kulhánek
  • 29. duben - po 1,5 roce se ve sněmovně opět otevřelo první čtení ohledně změny Občanského zákoníku a případné změny ústavy (otázka ústavní ochrany manželství jako svazku muže a ženy vs. manželství tzv. pro všechny) při nedostatečném počtu poslanců (jen 91, ostatní museli z důvodu pandemických opatření zůstat doma) byly oba návrhy posunuty do druhého čtení s odkladem 80 dní (čímž se šance na probrání v tomtéž volebním období téměř znemožnila)

Úmrtí

Hlavy států

Odkazy

Reference

  1. https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/210417kardinal-semeraro-pri-beatifikaci-v-casamari-undefinedlaska-premaha-strachundefined

Související odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

Osobní nástroje