Aleš Hakl

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 28: Řádka 28:
[[Kategorie:Kněží FSSPX]]
[[Kategorie:Kněží FSSPX]]
[[[Kategorie:Kněží sloužící tridentskou mši]]
[[[Kategorie:Kněží sloužící tridentskou mši]]
-
[[Kategorie:Osobnosti českého díla Katolické tradice]][Kategorie:Narození 1973]]
+
[[Kategorie:Osobnosti českého díla Katolické tradice]]
 +
[Kategorie:Narození 1973]]
[[Kategorie:Žijící lidé]]
[[Kategorie:Žijící lidé]]

Verze z 4. 4. 2013, 08:53

Aleš Hakl (2012)

P. Mgr. Aleš Hakl (* 11. března 1973 v Brně) je český katolický duchovní, člen Kněžského bratrstva sv. Pia X. a kaplan českého priorátu FSSPX (od 2011).

Obsah

Životopis

Narodil se 11. března 1973 v Brně v tehdejším Československu. Po ukončení základní školy studoval od roku 1987 na státním gymnáziu Lerchova v Brně, kde roku 1991 složil maturitní zkoušku. Následně studoval práva na univerzitě v Brně a dosáhl magisterského titulu. Současně se věnoval studiu politologie.


Po skončení vysokoškolského studia pracoval jeden rok jako odborný učitel a pak pět let jako právník ve dvou advokátních kancelářích. Během vysokoškolských studií konvertoval a přijal z rukou brněnského biskupa Vojtěcha Cikrleho roku 1997 svátost křtu a biřmování. Necelé dva roky po křtu se seznámil s FSSPX a mší svatou podle tradičního římského obřadu.


V říjnu 2004 vstoupil do kněžského semináře Herz Jesu v bavorském Zaitzkofenu. Po šestiletém studiu filosofie a teologie obdržel 26. června 2010 kněžské svěcení z rukou generálního představeného FSSPX J. E. Bernarda Fellaye. Slavnou primiční mši svatou s asistencí sloužil P. Hakl 3. července 2010 v Kapli Královny posvátného růžence v Brně – Černovicích.


Po svém vysvěcení působil rok ve Vídni. Od října 2010 začal také vypomáhat na území České republiky v Pardubicích a Frýdku-Místku.


V roce 2011 v souvislosti se vznikem samostatného českého priorátu FSSPX se sídlem v Brně byl jmenován jeho kaplanem. V současnosti jsou i nadále jeho duchovní péči svěřeni věřící v Pardubicích, Frýdku-Místku a nově i ve Žďáru nad Sázavou.

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Poznámky a reference

[[[Kategorie:Kněží sloužící tridentskou mši]] [Kategorie:Narození 1973]]

Osobní nástroje