Alfonso de Galarreta

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
m
Řádka 13: Řádka 13:
Roku [[1991]] byl spolusvětitelem brazilského kněze [[Licinio Rangel | Licinio Rangela]] na biskupa, který se stal biskupem [[Kněžské Bratrstvo sv. Jana Maria Vianneye|Kněžského bratrstva sv. Jana Maria Vianneye]] po smrti biskupa [[Antônio de Castro Mayer|Antônio de Castro Mayera]].
Roku [[1991]] byl spolusvětitelem brazilského kněze [[Licinio Rangel | Licinio Rangela]] na biskupa, který se stal biskupem [[Kněžské Bratrstvo sv. Jana Maria Vianneye|Kněžského bratrstva sv. Jana Maria Vianneye]] po smrti biskupa [[Antônio de Castro Mayer|Antônio de Castro Mayera]].
-
Od roku [[2009]] vystupuje mons. Galarreta také jako zástupce FSSPX při jednáních o věroučných otázkách se [[Svatý stolec|Svatým stolcem]]. Jeho péči jsou mimo jiné také svěřeny všechny řeholní komunity spojené s FSSPX.
+
Od roku [[2009]] vystupuje mons. Galarreta také jako zástupce FSSPX při jednáních o věroučných otázkách se [[Svatý stolec|Svatým stolcem]]. Jeho péči jsou mimo jiné také svěřeny všechny řeholní komunity spojené s FSSPX. [[Česká republika |Českoυ republiku]] navštívil dosud třikrát, naposledy roku [[2014]], kdy uděloval svátost [[biřmování]] v [[Brno|Brně]].
== Odkazy ==
== Odkazy ==

Verze z 23. 6. 2014, 16:56

Alfonso de Galarreta (2012)

J. E. Alfonso Ruiz de Galarreta (* 14. ledna 1957, Torrelavega, Španělsko) je katolický světící biskup Kněžského bratrstva sv. Pia X.

Jeho biskupské heslo zní Omnia per Mariam.

Obsah

Život

Mládí

Narodil se 14. ledna 1957 v Torrelavega ve Španělsku. V dětství emigroval s rodinou do Argentiny. Roku 1975 vstoupil do semináře La Plata, kde studoval 3 roky. V říjnu 1978 pak začal studovat v mezinárodním semináři FSSPX v Ecône. Roku 1980 byl v Buenos Aires vysvěcen na kněze arcibiskupem Marcelem Lefebvrem. Mezi lety 1985 - 1988 působil jako profesor semináře FSSPX v La Reja v Argentině a současně byl superiorem jihoamerického distriktu FSSPX.

Biskup

30. června 1988 spolu s dalšími třemi kněžími Bratrstva přijal biskupské svěcení z rukou arcibiskupa Lefebvra (spolusvětitelem byl biskup Mayer). Jelikož svěcení se odehrálo bez papežského svolení, byli všichni zúčastnění (světitelé i svěcení) prohlášeni Svatým stolcem za propadlé samovolné exkomunikaci (laetae sentenciae). FSSPX právoplatnost této exkomunikace odmítá s odůvodněním, že tato svěcení byla udělena ve stavu nouze během panující doktrinální krize katolické církve. Vatikán tuto exkomunikaci nakonec v lednu 2009 zrušil a otevřel tím prostor pro nová jednání s FSSPX.

Roku 1991 byl spolusvětitelem brazilského kněze Licinio Rangela na biskupa, který se stal biskupem Kněžského bratrstva sv. Jana Maria Vianneye po smrti biskupa Antônio de Castro Mayera.

Od roku 2009 vystupuje mons. Galarreta také jako zástupce FSSPX při jednáních o věroučných otázkách se Svatým stolcem. Jeho péči jsou mimo jiné také svěřeny všechny řeholní komunity spojené s FSSPX. Českoυ republiku navštívil dosud třikrát, naposledy roku 2014, kdy uděloval svátost biřmování v Brně.

Odkazy

Související stránky

Biskupové FSSPX

Osobní nástroje