Bůh

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Editace uživatele „Admin“ (diskuse) vráceny do předchozího stavu, jehož autorem je „Janycta“)
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''Bůh''' je Stvořitel a Pán všeho, prvotní prapříčina i cíl, počátek i konec. Církev učí, že tento jediný a pravý Bůh může být s jistotou poznán skrze své dílo díky přirozenému lidskému rozumu.  
+
'''Bůh''' je Stvořitel a Pán všeho, prvotní prapříčina i cíl, počátek i konec. Existuje právě jeden Bůh. Církev učí, že tento jediný a pravý Bůh může být s jistotou poznán skrze své dílo díky přirozenému lidskému rozumu.  
-
Člověk je svou přirozeností i svým povoláním náboženská bytost. Protože od Boha pochází a k Bohu směřuje, nežije plně lidským životem, neprožívá-li svobodně svůj vztah k Bohu. Jen v Bohu člověk nalezne pravdu a štěstí, jež neustále hledá.
+
Člověk je svou přirozeností i svým povoláním náboženská bytost. Protože od Boha pochází a k Bohu směřuje, nežije plně lidským životem, neprožívá-li svobodně svůj vztah k Bohu. Jen v Bohu člověk nalezne pravdu a štěstí, jež neustále hledá. Jsme na světě, abychom sloužili Bohu a po smrti se dostali do nebe.<ref>[[František Tomášek]]: ''[[Katechismus katolického náboženství]]'', ČKCH 1955</ref>
-
Existuje právě jeden Bůh.
 
== Odkaz ==
== Odkaz ==
Řádka 15: Řádka 14:
=== Literatura ===
=== Literatura ===
* ''[[Katolický katechismus]]''
* ''[[Katolický katechismus]]''
 +
 +
=== Reference ===
 +
<references/>
[[Kategorie:Bůh]]
[[Kategorie:Bůh]]

Verze z 5. 6. 2011, 11:40

Bůh je Stvořitel a Pán všeho, prvotní prapříčina i cíl, počátek i konec. Existuje právě jeden Bůh. Církev učí, že tento jediný a pravý Bůh může být s jistotou poznán skrze své dílo díky přirozenému lidskému rozumu.

Člověk je svou přirozeností i svým povoláním náboženská bytost. Protože od Boha pochází a k Bohu směřuje, nežije plně lidským životem, neprožívá-li svobodně svůj vztah k Bohu. Jen v Bohu člověk nalezne pravdu a štěstí, jež neustále hledá. Jsme na světě, abychom sloužili Bohu a po smrti se dostali do nebe.[1]


Obsah

Odkaz

Související stránky

Externí odkazy

Literatura

Reference

  1. František Tomášek: Katechismus katolického náboženství, ČKCH 1955
Osobní nástroje