Diskuse:Daniel Zouhar

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Žádám uživatele Augustinus, aby si z mé profilové stránky (zdůrazňuji profilové!!!) nedělal semeniště polopravd a lží. Z Juventutem jsem pro modernistické názory vyhozen nebyl (nikdy jsem je taky ani nezastával a k historicko-kritické metodě se navíc ani nehlásil), tam šlo o úplně něco jiného. Navíc promazal věci, které tam měly svůj význam. --Daniel Zouhar 6. 11. 2012, 12:26 (UTC)


Pozor! Toto není a nesmí být (!!) profilová stránka, profilová stránka je a může být jedině Uživatel:Kkfzouhar... --Ignác Pospíšil 6. 11. 2012, 12:37 (UTC)
Používání práv správce k tomu, abys v prostoru encyklopedie prosadil bez diskuse svou verzi stránky, v níž jsi takto osoběn zaujatý, je nepřípustné, takže sorry, ale zbavuji Tě správcovských oprávnění, zřejmě na ně ještě nejsi zralý... --Ignác Pospíšil 6. 11. 2012, 12:42 (UTC)


Ty oblíbené osobnosti a příspěvky na Katopedii bych dal spíše na Tvoji uživatelskou stránku, než do seriózního článku... Sem patří seriózní a nezaujatý popis relevantních faktů. :-) --Ignác Pospíšil 15. 6. 2011, 12:07 (UTC)

--Kkfzouhar 15. 6. 2011, 15:37 (UTC)

Já tuto stránku užívám jako svůj osobní profil, z toho důvodu jsem si tam přesměroval i tyto věci. Včera jsem totiž neměl jednu známou kam odkázat, když chtěl vidět nějaké mé konrkténí články na Katopedii. Tak jsem to vyřěšil tímto způsobem.

To je ale přesně to, co by se dělat nemělo. Můžeš si dát životopis na uživatelskou stránku, ale nedávej si uživatelksou stránku do encyklopedického prostoru... --Ignác Pospíšil 15. 6. 2011, 17:41 (UTC)
Máš pravdu. Nechal jsem si to porjít hlavou a nakonec jsem ty oblíbené osobnosti vyškrtnul. Ale ty příspěvky jsem tam přeci jen ponechal, ale nebránil bych se tomu, kdyby se tam podařilo dát nějaký odkaz na změny provedené uživatelem "kkfzouhar" na Katopedii, to by bylo dostačující. --Kkfzouhar 19. 11. 2011, 15:06 (UTC)

Pokoj a dobro, chtěl bych se zeptat stran těch poznámek, jak se dělají. Plus taky takové ty "čtverečky" u seznamu literatury vždy na začátku řádku - jsem počítačová analfabet, nevím, jak se nazývají. Pak mám návrh, že by se tu mohlo vytvořit Téma Poutní místa, popř. Mariánská poutní místa. Pár jsem jich psal do Te Deum, mohla by se postupně dávat sem. A zatím poslední dotaz - napsal jsem třeba či přeložil článek na Immaculatu nebo do Te Deum. Jak napsat odkaz? Stačí vytvořit heslo a pod kratičký vstup napsat odkaz? Děkuji.

Zdravím vás. Poznámky a reference se dělají přímo v textu pomocí kódu <ref></ref> První ref je začátek poznámky a druhé ref s lomítkem je zakončuje. Co se týče "čtverečků" , tak ty se dělají jednoduše pomocí hvězdičky (*) na začátku řádku nebo odstavce. Dají se šikovně užít i přímo v textu. Dalším "fíglem" je ve smyslu odrážek křížek (#), který když užíváte namísto hvězdičky vám dává namísto odrážek čísla. Co se týče Poutních míst, jsem úplně pro. Zatím jsme nezaložili žádnou kategorii, ale můžeme to postupně provést. ;) Klidně jednotlivá hesla napíšte a s Ignácem pak probereme kategorizaci. Internetový odkaz se dělá pomocí hranatých závorek ve tvaru [odkaz(mezera)Záhlaví článku nebo stránky]. Přeji vám vše dobré. --Daniel Zouhar 1. 8. 2012, 08:36 (UTC)
Díky.Zlanařil jsem včera kámoše, který má v merku řadu méně známých básníků, popř. kult. pracovníků v našem regionu (Slezsko), ale i jinde. Až bude mít více času, začne taky přispívat.--Liborius L. 1. 8. 2012, 09:14 (UTC)
To bude více než dobré. Už nyní se budu těšit. --Daniel Zouhar 1. 8. 2012, 09:32 (UTC)

Já bych se taky na něco zeptal. Jednak - jak citovat literaturu - jsou totiž různé způsoby a chtělo by to sjednotit (např., zda napřed jméno a pak příjmení apod. Dále: nepochopil jsem ještě jak je to s těmi kategoriemi a podkategoriemi. Např. - proč sv. Patrik má podkategorii. Nebo: Kappadočtí otcové - je to podkategorie. Počítá se s tím, že bude vlastní stránka (což o to,já bych ji časem napsal)? To pak bude v podkategorii kappadočtí otcové zařazena stránka stejného jména? Na první pohled se mi zdá celý ten systém dost složitý a nevím, jak se v katopedii orientují uživatelé. Já jsem s tím měl dost velký problém - něco najít. -- František

 --Daniel Zouhar 1. 8. 2012, 11:48 (UTC)

Já jsem Ignáci předložil, že chci zde aplikovat ČSN ve formě Autor Jméno Přijmení, Název díla, Místo vydání:Nakladatel, rok, počet stran, ISBN. On mi řekl, že to není nutné, že to zatím není nutné tolik řešit. Největší je však problém v tom, že Ignác mnohdy vkládá ještě do citované literatury hranaté vnitřní odkazy (ať už na autora nebo nakladatele - např.Václav Vaško, Matice Cyrilometodějská apod.) Dále bodově:

  1. Existenci podkategorie "Svatý Patrik" já osobně pokládám za zbytečnou - zkuste vložit do diskuze u článku přímo Ignáci na toto dotaz, ať v tom není zbytečně nepořádek.
  2. Kappadočtí Otcové jsou samostatná podkategorie. Vycházím v tomto dělení z přednášek doc. Ventury, který dělí období Patristiky na Apoštolské otce, Apologety a právě Kappadocké otce. Pokud vznikne heslo Kappadočtí Otcové, tak buď bude přímo v podkategorii Kappadočtí Otcové a nebo jen v osobnostech patristiky či přímo v kategorii Patrologie. Celkově si však myslím, že by bylo lepší obecné pojednání o Apoštolských otcích, Apologetech a Kappadockých otcích zařadit přímo do obecného hesla Patrologie, které není příliš obsáhlé (bylo by spíše lepší jej mít jako všeobecnou stránku ke komplexnímu tématu, odkud se pak čtenář dostane na vlastní sféru zájmu v dané oblasti a zároveň získá potřebné základní informace.
  3. Kategorie mají svá pro i proti. Zpravidla běžný uživatel podle nich nejede, ale když hledá něco, o čem se dá hovořit jako mapa stránek - tak tím je v systému wiki právě kategorizace. Já osobně jsem rád, že jí zde máme a právě díky ní se orientuji v tom, co zde vůbec je a není. Jelikož jsou zde i články, které nemají kategorizaci žádnou nebo jsou špatně zařazené, tak mi pouze přidávají vrásky, protože obvykle jejich název při hledání těžko odhadnu. Mnoho kategorií, na které se teď dá dostat z hlavních kategorií na Základní stránce jsou tam včleněny jen díky tomu, že jsem si s nimi dal tu práci.


a ještě fotky - jak je tam dát? děkuji.--Liborius L. 1. 8. 2012, 11:56 (UTC)

--Daniel Zouhar 1. 8. 2012, 12:47 (UTC)

Provedl jsem upgrade článku o obrázcích, snad pomůže. Zkuste si tedy vložit nějaký obrázek a já vám to v horším případě zkritizuju, ano?

Takže se mi podařilo dvakrát vložit jeden článek, nepodařilo se mi tam dát ani obrázek, ani poznámky, jsem na to fakt tupý, prosím, řekněte pak, co jsme udělal špatně, díky.--Liborius L. 1. 8. 2012, 15:20 (UTC)

Cvilín není obec, to je jen ten kopec a poutní místo se jako Cvilín uvádí běžně, ale snad to nebude vadit. a fakt by mě zajímaly ty poznámky, co jsem nebyl s to tam dát a fotka.--Liborius L. 1. 8. 2012, 15:52 (UTC)

Přesunout a smazat

Z mého pohledu je neakceptovatelné, aby zde byla stránka, kterou si píše v podstatě člověk sám o sobě ve stylu stránky uživatelské. Navrhuji ji proto přesunout na uživatelskou stránku a tuto stránku smazat. --Augustinus

Osobní nástroje