Diskuse:Marian Jurečka

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Mezinárodní politika

Promiň, ale říkat, že vojenské vměšování Ruska do Ukrajiny je vzhledem ke skutečnosti, že na východě Ukrajiny lítají některé ruské helikoptéry, jezdí ruské tanky a dopadají ruské střely je pouze, už zcela jasná lež a její potvrzování jako "pravdy" na této encyklopedii už je vážně s vykřičníkem. --Daniel Zouhar 7. 8. 2014, 09:27 (UTC)

Nevím o žádném významném přímém vměšování Ruska do bojů na Ukrajině. Několik přeletů helikoptér či případných malých nebojových průniků tanků (pokud k tomu druhému vůbec došlo), nemá žádný velký význam. (O dopadu ruských střel na ukrajinské území nic nevím, narozdíl od dopadu střel vypálených ukrajinskými vládními jednotkami na území Ruska.)
A pokud by mělo být sankcionováno nepřímé vměšování, pak by jako první měly být sankce uvaleny na EU (především pak na Polsko) a USA. Promiň, ale pokud se nedokážeš odpoutat od propagandy (lhostejno že proruské) a jsi schopen brát její nejryzejší výkřiky za nepopiratelnou pravdu, kterou nelze zpochybňovat, tak se laskavě politickým článkům vyhni. --Ignác Pospíšil 7. 8. 2014, 09:36 (UTC)
Doporučuji projít zpravodajství od 23. července (kdy jsi byl mimo dění, což je pochopitelné), kdy se prezentoval výsledek satelitního průzkumu USA, který ukazoval krátery od ruských raket ve vzdálenosti až 10 km západně od ukrajinsko-ruských hranic. Co se jinak týče střílení z ukrajinské strany do Ruska, tak jde podle mého nepopíratelně o akt útoku rebelů Novorossije, kteří evidentně nemají všech pět pohromadě. Jak již víme, tak Donnbas několik upozorňoval, že bez problémů sestřeluje ukrajinské stíhačky. Pokud jsou tedy povstalci schopni sestřelovat stíhačky a pak i dopravní letadla a následně znemožňují vyšetřování letecké katastrofy a i nadále pokračují ve střetech s ukrajinskou amrádou, pak to již o něčem hovoří. Jinak s propagandou na mně nelez. Z hlediska poznání jsem oproti tobě se znalostmi o ukrajinské mentalitě daleko líp než ty, protože jsem schopen bez větších problémů číst i zprávy přímo z Ukrajiny.
Jasná je jedna věc - do Ukrajiny se od počátku vměšuje jak Rusko, tak i EU (zpočátku měla eminentní zájem i Čína, ale o te se teď přestalo celkově mluvit) a obhajovat, že jeden se vměšuje a druhý nikoliv by byla fatální lež. Buď se vměšují oba nebo nikdo. Rusko už jen zabráním Krymu prakticky dokázalo, že se do státu hodlá vměšovat minimálně tím, že je schopno zabrat i území, na které již přes čtvrt století nemá v rámci mezinárodního práva prakticky žádný nárok. --Daniel Zouhar 7. 8. 2014, 09:49 (UTC)
Považovat selektované výstupy satelitního průzkumu jedné ze stran konfliktu (protože USA se do konfliktu vměšují už od samého počáku, vlastně ho s EU vyvolaly) jako důkaz, to opravdu můžeš udělat jen Ty. Zbytek Tvého příspěvku nestojí za komentář...--Ignác Pospíšil 7. 8. 2014, 10:07 (UTC)
Očekával jsem, že se v tomto nepohodneme. Ale pořád jsi mně nepřesvědčil o nepravdivosti faktu, že se Rusko vměšuje do Ukrajiny minimálně po vojenské stránce.
Jinak mimo téma - jak to vypadá s logem Katopedie? Další půl rok uplynul a furt nic. (Dotaz bude zopakován opět na tomtéž místě).--Daniel Zouhar 7. 8. 2014, 10:13 (UTC)
Nevím, proč bych Tě měl přesvědčovat. Ty máš přesvědčit mne, že přímá a významná vojenská účast Ruska v občanské válce na Ukrajině je naprosto jasná a nezpochybnitelná (pokud tedy chceš podpořit svoji formulaci), a k tomu si se nepřiblížil ani o milimetr. --Ignác Pospíšil 7. 8. 2014, 10:20 (UTC)
Osobní nástroje