Diskuse:Tomio Okamura

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Ignáci shrnující úvod by měl sloužit maximálně k základní profesní charakteristice. Rozhodně není důvod zde uvádět větu, která tvoří jeden odstavec bez dalšího vysvětlení a zcela úplně je liché tuto větu pak ještě jednou opakovat v samotném korpusu hesla. Když se podíváš i na wikipedii, tak ta to respektuje zcela jasně i u Okamury (http://cs.wikipedia.org/wiki/Tomio_Okamura), kde neřeší v úvodu ani jeho podnikatelské aktivity ani cokkoliv jiného a pouze vypisuje, že je podnikatel, senátor, vedoucí asociace a v současnosti kandiduje na prezidenta. Pokud to tam však chceš mít - čemuž se nelze bránit, tak je dobré to říci buď v trochu jiné formulaci a přímo v rámci odstavce (jinak to působí poněkud komicky) nebo upravit tu větu v korpusu. --Daniel Zouhar 20. 12. 2012, 14:05 (UTC)

Postoje politika k základním hodnotovým otázkám jsou nepochybně součástí základní profesní charakteristiky politika. Pokud jde o Wikipedii, pokud bych ji chtěl mít za vzor, nemusel jsem Katopedii zakládat. Věta tak jak je je v pořádku, samořejmě k ní ale mohou a měly by být doplněny další informace. V textu článku lze pochopitelně očekávat rozvinutí té jedné věty... --Ignác Pospíšil 20. 12. 2012, 19:27 (UTC)
Jistě, že se očekává rozvinutí článku, ale vzhledem k deklaraci, kterou máš v Portálu Katopedie, kde píšeš, že má být článek použitelný již v základní podobě, dovoluji se ohradit vůči tomu, aby se tam amatérsky opakovali celé věty z úvodu. Pokud tomu tak je u Okamury a bude tomu i jinde, tak budeme všem ze stylistického hlediska akorát pro smích. --Daniel Zouhar 23. 12. 2012, 18:47 (UTC)
Použitelný znamená informačně přínosný, ne stylisticky dokonalý... --Ignác Pospíšil 26. 12. 2012, 15:11 (UTC)
Osobní nástroje