Diskuse:Umělý potrat

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
  • --Daniel Zouhar 11. 8. 2013, 07:56 (UTC) : Dovolil bych si přiřadit Stranu svobodných občanů ke stranám "neutrálním". Dotyčný politický subjekt deklaroval, že matka má mít právo potrat odmítnout. Potrat mají zakazovat především církve a náboženské společnosti, proti jejichž morálce tento skutek je, ale nemá jej zakazovat sekulární stát všem lidem bez rozdílu vyznání. Viz http://www.svobodni.cz/9-program/50-otazky-a-odpovedi/#A
    • Hodláš ji přiřadit k neutrálním stranám na základě jasně deklarovaného propotratového postoje? --Ignác Pospíšil 11. 8. 2013, 11:04 (UTC)
    • Deklarovali, že člověk má právo na život. Když však odpovídají na otázku týkající se potratu, tak jsou právě takto půl na půl (katolíci mají bojovat proti potratům a sekulární stát tomu však nemá bránit). Jasně deklarovaný protipotratový postoj tedy nemají, ale zase nelze říci, že by byly úplně stranou propotratovou. --Daniel Zouhar 11. 8. 2013, 18:21 (UTC)
    • Propotratový postoj je každý postoj, který dává potratům větší prostor, než si zaslouží. Církev jasně učí, že potrat je vražda, že stát je povinnen potraty zakazovat a trestat - vždy a za všech okolností, protože to je jeho povinnost, plynoucí z práva na život. --Ignác Pospíšil 11. 8. 2013, 19:44 (UTC)
Osobní nástroje