Duše a hvězdy

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Cinik (diskuse | příspěvky)
(Založena nová stránka: '''Duše a hvězdy''' (ISSN 1804-1361) jsou česky psaný internetový časopis založený 1. listopadu 2009 Ignácem Pospíšilem a [[Ji…)
Porovnání s novější verzí →

Verze z 25. 6. 2010, 02:00

Duše a hvězdy (ISSN 1804-1361) jsou česky psaný internetový časopis založený 1. listopadu 2009 Ignácem Pospíšilem a Jiřím Stodolou. Časopis vydává po jednom článku denně v hlavním prostoru, plus libovolné množství aktualit, oznámení a aktuálních komentářů v prostoru Aktualit. Časopis je archivován Národní knihovnou České republiky.

Duše a hvězdy se profilují jako „časopis psaný katolíky převážně pro katolíky“ a názorově je lze zařadit na pomezí katolického konzervativismu a tradicionalismu. Mají velmi blízko k Mladým křesťanským demokratům, s nimiž jsou personálně propojeny osobou šéfredaktora (místopředseda jihočeských Mladých křesťanských demokratů 2009-2010) a velkou pozornost věnují problematice svázané s hnutím pro-life.

Časopis vyhlašuje dvě ceny: „O nejlepší blog o katolicismu“, která má být oceněním pro nejlepší česky píšící katolické blogery, a „Rytíři života“, která oceňuje největší osobnosti českého hnutí pro-life.

Obsah

Redakce

Redakci a hlavní přispěvatele tvoří časopisu Ignác Pospíšil (šéfredaktor a vydavatel), Jiří Stodola (zástupce šéfredaktora), Marie Nea Brkičová (redaktorka pro poesii), Václav Durych a Antonín Šalanský (2 externí redaktoři). Dále do něj vícekrát přispěli např. Radomír Malý, Michal Semín či František L. Juchelka. Časopis vydává příležitostně i práce zemřelých katolických autorů, především Jaroslava Durycha a G. K. Chestertona.


Šéfredaktoři

Ceny časopisu

O nejlepší blog o katolicismu

Cena je oceněním pro nejlepší česky píšící katolické blogery. Uděluje ve dvou verzích, jako Cena redakce (na základě rozhodnutí poroty vybrané redakcí časopisu) a Cena čtenářů (na základě hlasování čtenářů).

Výsledky:

  • Ročník 2009:
    • Cena poroty: blog Snubní tajemství Karla Skočovského
    • Cena čtenářů: blog Apologia Davida Vopřady

Rytíři života

Cena je určena pro vyznamenání osobností českého hnutí pro-life. Uděluje se v kategoriích Osobnosti a Organizace.

Externí odkazy

Osobní nástroje