Duše a hvězdy

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Duše a hvězdy (ISSN 1804-1361) jsou česky psaný internetový časopis založený 1. listopadu 2009 Ignácem Pospíšilem, Jiřím Stodolou a Neou Marií Brkičovou. Časopis vydává po jednom článku denně v hlavním prostoru, plus libovolné množství aktualit, oznámení a aktuálních komentářů v prostoru Aktualit. Časopis je archivován Národní knihovnou České republiky.

Duše a hvězdy se profilují jako „časopis psaný katolíky převážně pro katolíky“ a názorově je lze zařadit na pomezí katolického konzervativního a tradičního katolicismu. Mají velmi blízko k Mladým křesťanským demokratům, s nimiž jsou personálně propojeny osobou šéfredaktora (místopředseda jihočeských Mladých křesťanských demokratů 2009-2010) a velkou pozornost věnují problematice svázané s hnutím pro-life.

Časopis vyhlašuje dvě ceny: O nejlepší blog o katolicismu, která má být oceněním pro nejlepší česky píšící katolické blogery, a Rytíři života, která oceňuje největší osobnosti českého hnutí pro-life.

Obsah

Redakce

Redakci a hlavní přispěvatele časopisu tvořili zpočátku Ignác Pospíšil (šéfredaktor a vydavatel), Jiří Stodola (zástupce šéfredaktora), Nea Marie Brkičová (redaktorka pro poesii, přispívání přerušila v roce 2011), Václav Durych († 2011) a Antonín Šalanský (2 externí redaktoři). Dále do něj vícekrát přispěli např. Radomír Malý, Michal Semín či P. František L. Juchelka. Časopis vydává příležitostně i texty zemřelých katolických autorů, především Jaroslava Durycha, G. K. Chestertona či sv. Jana Marii Vianneye.


Šéfredaktoři

Ceny časopisu

Nejlepší blog o katolicismu

Cena je oceněním pro nejlepší česky píšící katolické blogery. Uděluje ve dvou verzích, jako Cena redakce (na základě rozhodnutí poroty vybrané redakcí časopisu) a Cena čtenářů (na základě hlasování čtenářů).

Výsledky:

Rytíři života

Cena je určena pro vyznamenání osobností českého hnutí pro-life. Uděluje se v kategoriích Osobnosti a Organizace.

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Osobní nástroje