Helena Máslová

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Helena Máslová (* 1. května 1968) je česká lékařka-internistka a psychogynekoložka. Specializuje se především na psychosomatickou léčbu. Tvrdí, že somatické funkce těla jsou spojeny s jeho fyziologií a v podstatě skryté psychické bolesti hlavy se často přelévají na celou fyziologii. V otázkách gynekologických je otevřenou kritičkou hormonální antikoncepce.[1]

Obsah

Odborný životopis

Vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Specializovala se nejdříve jako lékařka na gynekologicko-porodním oddělení a později jako internistka v léčebně dlouhodobě nemocných. Roku 2008 založila Centrum psychosmoatické péče[2]. Je vdaná a má tři děti.

Pohledy na gynekologické problémy

Jednoznačně se staví v otázce porodu doma vs. v nemocnici na stranu konkrétních žen a uvádí, že by zde měla panovat "svoboda volby". Pokud žena rodí doma, má si být vědoma i daných rizik v případě. Nejlepší alternativou pro ženy, které se obávají nemocnic je výborná možnost tzv. porodních domů, které jsou již na západ od nás samozřejmostí.

O hormonální antikoncepci se vyjadřuje jako o zvěrstvu, které vede poslední dobou stále víc ke zvýšenému nebezpečí rakoviny prsu nebo vaječníku. Nejhorší možností navíc podle ní je, že se hormonální antikocepce ničí přirozený fyziologický systém, který se v pubertě dotváří a jeho zničení hormóny může vést až k neplodnosti.

  1. http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-mladistve-je-zverstvo-tvrdi-gynekolozka-pad-/spolecnost.aspx?c=A110810_143328_spolecnost_jup
  2. http://www.psychosomatic.cz/cz/

Odkazy

Externí odkazy

Osobní nástroje