Institut Dobrého Pastýře

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Institut Dobrého Pastýře (IBP) je společnost apoštolského života s právem výhradního používání liturgických knih tradičního římského obřadu, kterou založili bývalí kněží a seminaristé FSSPX v roce 2006. Jeho generálním představeným je P. Philippe Laguérie (od 2006). V roce 2011 měl 28 členů, v roce 2015 30 členů.

Hlavní sídlo institutu se nachází v Bordeaux ve Francii, působí ale i v dalších zemích: Chile, Itálii, Kolumbii, Polsku a Španělsku.

Obsah

Historie

Institut Dobrého Pastýře byl se souhlasem Svatého stolce založen ve Francii 8. září 2006 šesti bývalými kněžími a seminaristy Kněžského bratrstva sv. Pia X. (Philippe Laguérie, Paul Aulagnier, Guillaume de Tanoüarn, Christophe Héry, Henri Forestier a Claude Prieur) jako společnost apoštolského života s právem výhradního používání liturgických knih tradičního římského obřadu.

Hlavní sídlo institutu se nachází na jihozápadě Francie v městě Bordeaux. S lokací sídla do Bordeaux vyslovil plný souhlas jeho arcibiskup a kardinál Jean-Pierre Bernard Ricard, který je zároveň členem pontifikální komise Ecclesia Dei. Institut působí i v dalších zemích: Chile, Itálii, Kolumbii, Polsku a Španělsku. Jednu dobu působil i v Brazílii.

Odkazy

Externí odkazy

Odkazy

Souvisejí stránky

Poznámky a reference

Osobní nástroje