Jakub Václav Zentner

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
Jakub Zentner FSSP (2014)

P. PhDr. Jakub Václav Zentner FSSP (* 1984) je český katolický kněz a služebně vůbec nejstarší český člen Kněžského bratrstva sv. Petra. Trvalé působiště má v Linzi, odkud pravidelně dojíždí do České republiky, od října 2018 především do českobudějovické diecéze.

Obsah

Životopis

Narodil se roku 1984, vyrůstal v Libochovicích u Litoměřic. Během studia na gymnáziu v Roudnici nad Labem se obrátil, nejdříve se zajímal o judaismus, ale nakonec uvěřil a přijal křesťanskou víru a byl roku 2003 pokřtěn. Následně studoval od roku 2004 na Filozifické fakultě a Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy obor pomocné vědy historické, dějiny křesťanského umění a pedagogiku. Zde následně objevil hloubku katolické víry, krásu její liturgie.

Roku 2005 se setkal s fenoménem tridentské mše, když se jí poprvé zúčastnil na světovém setkání mládeže v Kolíně nad Rýnem, následně začal navštěvovat tuto mši u P. Radima Valíka OSB v Počáplech u Terezína. V letech 2009 - 2015 tak podstoupil kněžskou formaci, studia filosofie a teologie v kněžském semináři FSSP ve Wigratzbadu. V únoru 2015 následně přijal podjáhenské svěcení a 16. května téhož i svěcení na jáhna. Kněžské svěcení obdržel 2. července 2016 z rukou arcibiskupa Guida Pozza.

Česká mládež jej zná především z akcí bohoslovců, které bratrstvo pořádá na území České republiky nebo také z aktivity pražských a olomouckých bohoslovců Antiochia. Roku 2014 inicioval spolu se svými spolubratry vydávání česky psaného informativního věstníku bratrstva nazývaného Klíč.[1]

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. http://fssp.cz/?p=249
Osobní nástroje