Karel Skočovský

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Karel D. Skočovský, Ph.D. (* 1980) je český katolický psycholog, publicista, překladatel a adept kněžství. Specializuje se na otázky spojené s teologií těla, teologií těla Jana Pavla II., PPR a jeho psychologickými aspekty a bioetikou. Na intenetu používá přezdívku ToB.

Vystudoval Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži a Filosofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, na jejímž Psychologickém ústavu obhájil disertační práci a získal doktorát (Ph.D.) V současné době se v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci připravuje na kněžskou dráhu.

O teologii těla a PPR přednáší na teologických fakultách i různých církevních a veřejných akcích. Jako překladatel a editor se podílel na českých vydáních klíčových publikací v těchto oblastech: Teologie těla Jana Pavla II. a Teologie těla pro začátečníky Christophera Westa.

Mimo to publikoval řadu článků na svá oblíbená témata, např. na ChristNetu, v časopise Getsemany či měsíčníku Psychologie dnes, mnoho populárně naučných statí publikuje i na svém blogu na Signálech.

Dílo

Vlastní práce/knihy

  • Sexualita a manželská spokojenost při používání symptotermální metody přirozeného plánování rodičovství u religiózní populace (2004, diplomová práce)
  • Akceptabilita metod přirozené kontroly početí: dimenze a determinanty (2007, disertační práce)

Články

  • Přirozené plánování rodičovství a spiritualita manželství - původně článek v časopise Budoucnost církve (2005), Liga pár páru používá samostatně vytisklý článek jako odbornou příručku

Překlady, redakce a editorství

Televize

Externí odkazy

Osobní nástroje