Kartuziánské nakladatelství

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
(Nejvýznamnější vydavatelské počiny)
 
(Nejsou zobrazeny 2 mezilehlé verze.)
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''Kartuziánské nakladatelství Jiří Brauner''' je katolické nakladatelství [[konzervativní katolicismus|konzervativní]] orientace, založené Jiřím Braunerem v roce [[1994]]. Původně se specializovalo především na produkci pohlednic, omalovánek a katechetických učebnic a pomůcek, později však rozšířilo své portfolio o překlady klíčových děl konzervativního a tradičně katolického názorového proudu.
+
'''Kartuziánské nakladatelství Jiří Brauner''' je katolické nakladatelství konzervativní orientace se sídlem v [[Brno|Brně]], které v roce [[1994]] založil [[Jiří Brauner]]. Původně se specializovalo především na produkci pohlednic, omalovánek a katechetických učebnic a pomůcek, později však rozšířilo své portfolio o překlady klíčových děl konzervativního proudu. Úzce spolupracuje s vydavatelstvím [[Hesperion]]. Blízkým spolupracovníkem nakladatelství je katolická překladatelka a aktivistka [[Lucie Cekotová]]. V roce [[2016]] nakladatelství spoluorganizovalo návštěvu [[Raymond Leo Burke|kardinála Burkea]] v [[Česká republika|České republice]].
-
 
+
-
V roce [[2016]] nakladatelství spoluorganizovalo návštěvu [[Raymond Leo Burke|kardinála Burkea]] v [[Česká republika|České republice]]. Blízkým spolupracovníkem nakladatelství je katolická překladatelka a aktivistka [[Lucie Cekotová]].
+
== Nejvýznamnější vydavatelské počiny ==
== Nejvýznamnější vydavatelské počiny ==
Řádka 9: Řádka 7:
* [[Philip F. Lawler]]: ''[[Ztracení - Kolaps katolické kultury]]'' (2016)
* [[Philip F. Lawler]]: ''[[Ztracení - Kolaps katolické kultury]]'' (2016)
* [[Timothy Dolan|Timothy kardinál Dolan]]: ''[[Kněží pro třetí tisíciletí]]'' (2016)
* [[Timothy Dolan|Timothy kardinál Dolan]]: ''[[Kněží pro třetí tisíciletí]]'' (2016)
-
* [[Robert Sarah|Robert kardinál Sarah]]: ''[[Bůh nebo nic]]'' (vyjde v listopadu 2016)
+
* [[Robert Sarah|Robert kardinál Sarah]]: ''[[Bůh nebo nic]]'' (2016)
 +
* [[Ilona Burdová]]: ''[[Chvála ženy statečné aneb co nám feministky neřekly]]'' (2016)
 +
 
 +
== Odkazy ==
 +
=== Související stránky ===
 +
=== Externí odkazy ===
 +
* [http://www.kartuzianbrno.cz/ Oficiální stránky]
 +
* Knižní databáze: [http://www.databazeknih.cz/nakladatelstvi/kartuzianske-nakladatelstvi-1657/rn/strana-1 Databáze knih] a [http://www.cbdb.cz/nakladatelstvi-816-kartuzianske-nakladatelstvi?show=vydane-knihy Československá bibliografická databáze]
 +
=== Poznámky a reference ===
 +
<references/>
[[Kategorie:Křesťanská nakladatelství a vydavatelství v ČR]]
[[Kategorie:Křesťanská nakladatelství a vydavatelství v ČR]]

Aktuální verze z 27. 11. 2018, 05:26

Kartuziánské nakladatelství Jiří Brauner je katolické nakladatelství konzervativní orientace se sídlem v Brně, které v roce 1994 založil Jiří Brauner. Původně se specializovalo především na produkci pohlednic, omalovánek a katechetických učebnic a pomůcek, později však rozšířilo své portfolio o překlady klíčových děl konzervativního proudu. Úzce spolupracuje s vydavatelstvím Hesperion. Blízkým spolupracovníkem nakladatelství je katolická překladatelka a aktivistka Lucie Cekotová. V roce 2016 nakladatelství spoluorganizovalo návštěvu kardinála Burkea v České republice.

Obsah

Nejvýznamnější vydavatelské počiny

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Poznámky a reference

Osobní nástroje