Katopedia:Aktuality

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Brněnsko-olomoucký děkanát)
m (Očekávané události)
Řádka 9: Řádka 9:
== Očekávané události ==
== Očekávané události ==
-
=== 2012 ===
 
-
 
-
 
-
==== Prosinec ====
 
-
 
-
* '''[[12. prosinec]], [[Praha]]'''  - v [[Katedrála svatého Klimenta v Praze|katedrále sv. Klimenta]] proběhne panychida a poslední rozloučení s vladykou emeritním exarchou [[Ivan Ljavinec|Ivanem Ljavincem]]. Začátek v 10:00.
 
-
* '''[[14. prosinec]]''' - [[Radio Proglas]] věnuje další díl pořadu ''Všimli jsme si'' východnímu prožívání adventu z pohledu řeckokatolické církve. Hostem bude P. Tomáš Mrňavek, administrátor řeckokatolické farnosti v Chomutově. Začátek v 16:00
 
-
: V Jámách (kraj Vysočina) se uskuteční primiční Mše svatá P. [[Josef Peňáz|Josefa Peňáze]]. Pozvánka [http://www.fatym.com/storage/1352838973_sb_pozvnka.pdf zde].
 
-
* '''[[15. prosinec]], [[Vyšší Brod]]''' - ve [[vyšebrodský klášter|vyšebrodském klášteře]] započne v 10:00 slavná asistovaná pontifikální mše sv. podle [[misál z roku 1962|misálu z roku 1962]], kterou bude slavnostně otevřen čerstvě opravený klášterní [[kostel Nanebevzetí Panny Marie (vyšebrodský klášter)|kostel Nanebevzetí Panny Marie]]. Podrobnosti [http://aktualityhvezd.wordpress.com/2012/11/17/slavna-pontifikalni-mse-svata-ve-vysebrodskem-klastere/ ZDE].
 
-
* '''[[26. prosinec]], [[Brno]]''' - na tento den je plánováno další dějství brněnského [[hnutí pro-life|pro-life]] pochodu [[Odvahu k životu]].
 
-
* '''[[31. prosinec]], [[Vyšší Brod]]''' - Silvestrovské setkání tradičních katolíků. Začne v 10:00 [[tridentská mše|tridenstkou mší]] ve vyšebrodském klášteře. Poté bude následovat setkání s pohoštěním typu „co kdo přinese“ a případně pro zájemce i výlet do přírody (záleží na počasí, plánech a zdatnosti účastníků). Podrobnosti [http://www.facebook.com/events/393896827359111/ ZDE] a [http://aktualityhvezd.wordpress.com/2012/12/22/vanocni-rozpis-bohosluzeb-ve-vysebrodskem-klastere/ ZDE].
 
-
 
=== 2013 ===
=== 2013 ===
==== Leden ====
==== Leden ====

Verze z 1. 1. 2013, 16:18

V Aktualitách Katopedie umisťuje upozornění na významné katolické a pro-life akce, jakož i na neproblematické podniky, které jsou zaměřením souznící. Pokud chcete nějakou akci přidat a nemáte k tomu oprávnění, dejte návrh do diskuse, či ho odešlete na emailovou adresu duseahvezdy(zavinacek)centrum.cz. Již proběhlé inzerované události naleznete v Archivu.

Obsah

Trvale a dlouhodobě běžící události

Očekávané události

2013

Leden

Únor

Březen

Květen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Pravidelné tridentiny a řeckokatolické bohoslužby

Pravidelné tridentské mše a řeckokatolické bohoslužby v ČR a SR. Přehled je řazen podle místa. Je možno svobodně uvést i pravidelné tridentiny sloužené kněžími FSSPX, je však třeba tuto skutečnost čtenáři jasně sdělit.

Tridentiny a další tradiční liturgie

Tento seznam si nedělá nárok na úplnost, byť by úplným rád byl. Navíc je třeba počítat s tím, že informace na něm mohou být zastaralé. Využívejte prosím maximálně odkazů na stránky s aktuálními infomacemi pro ověření údaje a pokud se setkáte s chybou či zataralou informací, upozorněte na ni či opravte ji.

ČR Česká provincie

Arcidiecéze pražská

FSSPX

Diecéze českobudějovická

Oficiální

FSSPX

Diecéze královéhradecká

Oficiální

  • Hronov - v kostele Všech svatých každou první neděli v 19:00 (zimní čas v 17:00) a každé první pondělí v měsíci v 17:00. Celebruje P. Jaroslav Jirásek, farář. Aktuální informace na webu
  • Hořičky - kostel sv. Ducha třetí čtvrtek v měsíci v 18:00 (v zimním čase v 17:00)

FSSPX

Diecéze litoměřická

Oficiální

Diecéze plzeňská
pondělí 16:30
úterý 6:15
středa 16:30
čtvrtek 6:15
pátek 16:30
sobota 8:00 (první 6:45)
neděle - 1. a 3. v 16:15; 2.;4. a případně i 5. v 10:30

Celebruje P. Damián Antonín Nohejl. Aktuální podrobnosti na webu

  • Tachov - kostel Nanebevzetí Panny Marie - třetí čtvrtek v měsíci v 18:00. V červenci až září je běžné, že velký díl mší odpadá.

ČR - Moravská provincie

Arcidiecéze olomoucká

FSSPX

Diecéze brněnská
Diecéze ostravsko-opavská
  • I. / III. / V. - neděle Slezská Ostrava (Kostel sv. Josefa a Panny Marie Karmelské) 10.00 sv. růženec - 10.30 mše svatá
  • II. / IV. - neděle Frýdek - Místek (farní kostel sv. Jana Křtitele pod frýdeckým náměstím) 9.30 sv. růženec - 10.00 mše svatá

Všední dny:

  • Každou středu (kromě prázdnin) mše svatá ve Slezské Ostravě v 18.00h.
  • Každý pátek ve farním kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku v 18h (v zimě však bývá ve Starém městě) v 18h.
  • V zimě se pořad mší ve Frýdku mění a mše pak bývají ve 14.00h

Slovenská republika

Arcidiecéza Bratislavská

Řeckokatolické bohoslužby

Apoštolský exarchát Řeckokatoliků v ČR

Aktualizovaný výpis bohoslužeb je na webu exarchátu.

Brněnsko-olomoucký děkanát

Reference

Osobní nástroje