Katopedia:Aktuality

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Červenec: +1)
(Akce 2019: listopad)
Řádka 13: Řádka 13:
== Akce 2019 ==
== Akce 2019 ==
-
=== Červen ===
+
=== Prosinec ===
-
* '''[[1.  červen|1.]]-[[2. červen]], [[Vyšší Brod]]''' - [[Cisterciácké opatství Vyšší Brod]] slaví 760. výročí svého založení, více [https://www.klastervyssibrod.cz/ ZDE].
+
* '''[[3. prosinec]], [[Zlín]]''' – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná [[modlitba růžence]] za nenarozené děti a obnovení [[kultura života|kultury života]] v naší zemi.
-
* '''[[4. červen]], [[Zlín]]''' – před porodnicí v areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati začne v 16.00 pravidelná [[modlitba růžence]] za nenarozené děti a obnovení [[kultura života|kultury života]] v naší zemi.
+
* '''[[3. prosinec]], [[Praha]]''' – R.D. [[Štěpán Smolen]] celebrovat Mši svatou v kostele sv. Jindřicha a Kunhuty (začátek 18:30). Po Mši svaté bude následovat přednáška'' O mimoních (aneb jak být ve světě a nebýt z tohoto světa)''.
-
* '''[[4. červen]], [[Praha]]''' - Klub sv. Athanasia: Mše svatá v kostele sv. Jindřicha a sv. Kunhuty (začátek v 18:30) a po ní přednáška na téma ''Ekumenismus ve slepé uličce''. Celebruje a přednáší R.D. [[Stanislav Přibyl]].
+
* '''[[14. prosinec]], [[České Budějovice]]''' – proběhne '''Českobudějovický pochod pro život'''. Po něm bude následovat Mše svatá v [[kostel Obětování Panny Marie v Českých Budějovicích|kostele Obětování Pany Marie]] a následně v klášterní posluchárně přednáška rektora Jihočeské univerzity [[Tomáš Machula|Tomáše Machuly]] na téma ''Důstojnost člověka''.
-
* '''[[6. červen]], [[Olomouc]]''' - MUDr. [[Roman Joch]] bude v dominikánském klášteře přednášet na téma výsledků voleb do Evropského parlamentu. Podrobnosti [http://www.konzervativnistrana.cz/aktivity/aktivita/article/vysledky-voleb-do-evropskeho-parlamentu.html ZDE].
+
-
* '''[[7. červen|7.]]-[[11. červen]], [[Francie]]''' - [[FSSP]] pořádá pouť z [[Paříž]]e do [[Chartres]]. Podrobnosti [http://fssp.cz/pesi-pout-z-parize-do-chartres/ ZDE].
+
-
* '''[[15. červen]], [[Vyšší Brod]]''' - pravidelná pouť na [[Maria Rast am Stein]]. Poutníci vyrazí od [[kostel sv. Bartoloměje ve Vyšším Brodě|kostela sv. Bartoloměje]] cca v 9:30, Mše sv. začne v kapli na Maria Rast zhruba v 11:00.
+
-
* '''[[15. červen]], [[Římov]]''' - mariánské Mše svaté, která začne v 17:30 se zúčastní Mons. [[Vlastimil Kročil]], biskup českobudějovický.
+
-
* '''[[15. červen]], [[Kladno]]''' - V arciděnkanském farním chrámu Nanebevzetí Panny Marie bude od 8:00 sloužena Mše svatá dle misálu z roku 1962.
+
-
* '''[[23. červen]], [[Žlutice]]''' - Orelská župa Svatováclavská, farnost Žlutice a město Žlutice zvou na poutní slavnost sv. Petra a Pavla. Mše svatá bude sloužena v 16:00.
+
-
 
+
-
=== Červenec ===
+
-
* '''[[6. červenec]], [[Svatý Jan pod Skalou]]''' - poutní Mše svatá ke cti sv. Ivana Českého začne ve 14:00, celebruje R.D. [[Josef Peňáz]].
+
-
* '''[[7. červenec|7.]]-[[20. červenec]], [[Jaidhof]]''' - [[FSSPX]] pořádá letní tábor pro chlapce 6-13 let, podrobnosti [http://www.fsspx.cz/letni_tabory.html ZDE].
+
-
* '''[[13. červenec|13.]] - [[20. červenec]], [[Slivice-Milín]]''' - [[FSSP]] pořádá letní tábor pro mladší děti (7-12 let) a starší děvčata (13-17 let). Podrobnosti [http://fssp.cz/letni-tabor/ ZDE].
+
-
* '''[[20. červenec|20.]]-[[27. červenec]], [[Šumava]]''' - [[FSSPX]] pořádá letní tábor pro chlapce 14-22 let, podrobnosti [http://www.fsspx.cz/letni_tabory.html ZDE].
+
-
* '''[[23. červenec|23.]]-[[25 červenec]], [[Rakousko]]''' -[[FSSPX]] pořádá pěší pouť z [[Föhrenau]] do [[Mariazell]]. Více [http://www.fsspx.cz/poute_slavnosti_a_setkani.html ZDE].
+
-
* '''[[27. červenec|27.]]-[[3. srpen]], [[Jaidhof]]''' - [[FSSPX]] pořádá letní tábor pro dívky 6-13 let, podrobnosti [http://www.fsspx.cz/letni_tabory.html ZDE].
+
-
* '''[[29. červenec]]-[[3. srpen]]''', [[Římov]] - FSSP pořádá [[TradyCamp]], podrobnosti [http://fssp.cz/tradycamp/ ZDE].
+
-
 
+
-
=== Srpen ===
+
-
* '''[[3. srpen|3.]]-[[11. srpen]], [[Jaidhof]]''' - [[FSSPX]] pořádá letní tábor pro dívky 14-22 let, podrobnosti [http://www.fsspx.cz/letni_tabory.html ZDE].
+
-
* '''[[11. srpen|11.]]-[[20. srpen]], [[Vyšebrodsko]]''' - [[Setkání katolických dětí]] 2019
+
-
* '''[[19. srpen|19.]]-[[24. srpen]], [[Svatý Hostýn]]''' - ''Duchovní obnova pro mladé'', vede otec [[Jiří Pleskač]]. Podrobnosti [https://www.hostyn.cz/obraz/19_03/pl_mladi.jpg ZDE].
+
-
 
+
-
=== Září ===
+
-
* '''[[2. září|2.]]-[[7. září]], [[Jaidhof]]''' - [[FSSPX]] pořádá [[exercicie]] pro ženy, více informací [http://www.fsspx.cz/exercicie.html ZDE].
+
-
* '''[[10. září|10.]]-[[17. září]], [[České Budějovice]]''' - [[FSSP]] pořádá další ročník ''[[Hovory o víře|Hovorů o víře]]'', tentokráte nazvané ''Letní škola spirituality a liturgie''. Podrobnosti [http://fssp.cz/hovory-o-vire/ ZDE].
+
-
 
+
-
=== Říjen ===
+
-
* '''[[26. říjen]], [[Mariazell]]''' - [[FSSP]] a Spolek Císařovna Zita pořádají pouť českých a rakouských věřících do Mariazell k [[Panna Maria|Panně Marii]], Matce národů [[Rakousko-Uhersko|Rakouska-Uherska]].
+
== Pravidelné tridentiny a další tradiční liturgie ==
== Pravidelné tridentiny a další tradiční liturgie ==

Verze z 1. 12. 2019, 06:42

V Aktualitách Katopedie umisťuje upozornění na významné katolické a pro-life akce, jakož i na neproblematické podniky, které jsou zaměřením souznící. Pokud chcete nějakou akci přidat a nemáte k tomu oprávnění, dejte návrh do diskuse, či ho odešlete na emailovou adresu duseahvezdy(zavinacek)centrum.cz. Již proběhlé inzerované události naleznete v Archivu.

Obsah

Trvale a dlouhodobě běžící události

Akce 2018

Další pro křesťany zajímavé akce můžete nalézt na stránkách Hnutí Pro život ČR (ZDE), CENAPu (ZDE), Ligy pár páru (ZDE) a Kráse liturgie (ZDE). Přehled četných tradičních liturgií sloužených kněžími FSSP naleznete ZDE.

Prosinec

Akce 2019

Prosinec

Pravidelné tridentiny a další tradiční liturgie

Pravidelné tridentské mše v ČR a SR. Přehled je řazen podle místa. Zájemci o bohoslužby u FSSPX nechť si je vyhledají sami na patřičných stránkách.

Tento seznam si nedělá nárok na úplnost, byť by úplným rád byl. Navíc je třeba počítat s tím, že informace na něm mohou být zastaralé. Využívejte prosím maximálně odkazů na stránky s aktuálními infomacemi pro ověření údaje a pokud se setkáte s chybou či zastaralou informací, upozorněte na ni či opravte ji.

Některé další zdroje:

ČR Česká provincie

Arcidiecéze pražská
Diecéze českobudějovická
Diecéze královéhradecká

Oficiální

 • Hořičky - kostel sv. Ducha třetí čtvrtek v měsíci v 18:00 (v zimním čase v 17:00)
 • Hronov - v kostele Všech svatých každou první a třetí neděli v 15:00 a každé pondělí v 17:00. Celebruje P. Jaroslav Jirásek, farář. Místa konání bohoslužeb se mohou lišit (buď Hronov nebo Rokytník). Aktuální informace na webu
 • Rudoltice u Lanškrouna, kostel sv. Petra a Pavla - první pátek v měsíci v 17:30. Po Mši svaté následuje eucharistická adorace s modlitbami za nová kněžská a řeholní povolání. Poté občerstvení a katecheze na faře. Info ZDE.
 • Zálesní Lhota - v kostele sv. Jana Nepomuckého každý první pátek v měsíci od 19:45 a každou třetí neděli v měsíci od 16:30.[3] Celebruje P. ThLic. Miloslav Paclík ze Studence.
 • Josefov - Tradiční Mše svatá každé pondělí v 18:00 (letní čas) nebo 17:00(zimní čas). Slouží P. ThLic. Miloslav Paclík.
Diecéze litoměřická

Oficiální

Diecéze plzeňská

ČR - Moravská provincie

Arcidiecéze olomoucká
Diecéze brněnská
Diecéze ostravsko-opavská
 • I. / III. / V. - neděle Slezská Ostrava (Kostel sv. Josefa a Panny Marie Karmelské) 10.00 sv. růženec - 10.30 mše svatá
 • II. / IV. - neděle Frýdek - Místek (farní kostel sv. Jana Křtitele pod frýdeckým náměstím) 9.30 sv. růženec - 10.00 mše svatá

Všední dny:

 • Každou středu (kromě prázdnin) mše svatá ve Slezské Ostravě v 18.00h.
 • Každý pátek ve farním kostele sv. Jana Křtitele ve Frýdku v 18h (v zimě však bývá ve Starém městě) v 18h.
 • V zimě se pořad mší ve Frýdku mění a mše pak bývají ve 14.00h

Slovenská republika

Východoslovenská provincie
Západoslovenská provincie

Polsko

Diecezja Bielsko-Żywiecka
 • Ciezsyn - v kostele sv. Jiří v Ciezsynie každou první neděli od 15:00.[4]

Reference

 1. http://www.krasaliturgie.cz/clanky/aktuality/zmena-mista-tradicnich-bohosluzeb-v-praze.html
 2. http://www.krasaliturgie.cz/clanky/aktuality/dalsi-pravidelne-mse-sv-v-praze.html
 3. http://www.krasaliturgie.cz/clanky/aktuality/mse-sv-v-zalesni-lhote-kazdou-3-nedeli-v-mesici.html
 4. http://2.bp.blogspot.com/-w8vOht0AYXk/U4tYMjezduI/AAAAAAAAAwg/dAIpwYfpVcU/s1600/plakat_czerwiec2014.jpg
Osobní nástroje