Katopedia:Přejímání textů

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Vytvářet články přejímáním textů je možno pouze v případech, které jsou uvedeny níže. Máte-li pocit, že jste přišli na další vhodný a použitelný zdroj, navrhněte ho na diskusní stránce. Přebírání zahajte až poté, co jej některý byrokrat schválí a zařadí sem, na tuto stranu. Prosím, dodržujte pravidla zde uvedená.

Texty vlastní

Můžete volně používat texty, jichž jste autorem a k nimž vlastníte autroská práva. Mějte ale na paměti, že zveřejněním textu zde jej natrvalo uvolňujete k veřejnému užití a že tento krok je nevratný. Do diskuse nebo alespoň shrnutí editace (nejlépe ale na obě místa) zaznamenejte, kde ještě text vyšel a že jste autor (zejména není-li to na první pohled jasné), aby se předešlo nedorozuměním.

Wikipedie

Při přejímání celého článku z Wikipedie, k němuž nemáte autorská práva, se postupuje tímto způsobem: převezmete bez jediné změny celý článek, pouze do sekce reference přidáte {{Článek z Wikipedie}}. Pokud tato sekce neexistuje, přidáte ji: == Reference == {{Článek z Wikipedie}}. Teprve pak začněte upravovat. Přejímejte pouze kvalitní a hodnotné články, které nepotřebují rozsáhlé úpravy.

Osobní nástroje