Katopedia diskuse:Portál Katopedia

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Logo Katopedie

Jelikož už přeci jen čas plyne a také už na to není Ignác skoro úplně sám, bylo by dobré trochu zapracovat na tom, aby se celá Katopedie graficky "upgradovala" a začalo se konkrétně u loga, které je nejvíce vidět a celá Katopedie právě díky němu pořád působí tak ryze amatérsky. Logo se dá vložit přímo přes FTP (http://www.mediawiki.org/wiki/$wgLogo) a já mám známého, který je dost dobrý IT-amatér, co se moc dobře vyzná i ve tvorbě webových stránek a webdesingu přes MySQL databáze a vyšší PHP. Je tedy jen otázka, co by mělo být v logu? Nějaký vhodný svatý, Panna Maria, Cyril a Metoděj? Rozhodně by bylo dobré, aby se v něm odrážela symbolika české země, ale zároveň české katolické vzdělanosti. Až nás případně napadne, co všechno by tam mohlo být, není problém sehnat obrázky, udělat s nimi vše potřebné, dát je do nějakého rámečku a je to. --Daniel Zouhar 18. 8. 2012, 16:40 (UTC)

Všiml jsem si, že Uživatel:Encyklopedie Skins.cz zahájil nějaké přípravy na logo Katopedie. Předkládám tedy i svůj návrh do mlýna plénu, který je prozatímním výsledkem více než čtyřměsíčního přemýšlení a zadávání u mého kamaráda, který oproti mě ovládá mistrně různé programy na úpravu obrázků a je schopen velmi dobře konkrétní obrázek upravit na miniaturu do záhlaví a v lepším případě ji i tam vložit. --Daniel Zouhar 11. 12. 2012, 08:19 (UTC)

Zatím dostupné možnosti loga. K posouzení plénu a předsednictvu:

  • Důležitá poznámka – Logo musí mít, v každém případě, velikost 136 x 136 pixelů (nebo méně, třeba 132 x 132 pixelů). Přes tuto velikost prostě VLAK NEJEDE. Takže všechna současná i budoucí Loga musí být upravena na tuto velikost. A mělo by se jednat o grafický formát PNG...(JPG možná taky, ale to nemám vyzkoušené). --Encyklopedie Skins.cz 11. 12. 2012, 10:53 (UTC)

Ten třetí se mi líbí nejvíc... --Ignác Pospíšil 11. 12. 2012, 13:08 (UTC)

Osobní nástroje