Komunistická strana Čech a Moravy

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) je česká radikálně levicová strana založená na komunistické ideologii. Ideově, personálně i historicky navazuje na zaniklou Komunistickou stranu Československa, která ustavila a udržovala komunistický režim v Československu. Zastává radiálně levicové a militantně protináboženské postoje.

Přestože je pro své zločinné kořeny, zločinnou ideologii, personální provázanost se zločiny komunistického režimu u svých významných členů[1] a obhajobu zločinnů komunismu[2] do jisté míry společensky ostrakizována, udržuje si v politice poměrně silný vliv a postupně se prosazuje i do oficiálních koalic na stále vyšších a vyšších úrovních politiky, zejména díky ČSSD. V současné době má 26 poslanců, 2 senátory a 4 europoslance. Jejím předsedou je Vojtěch Filip.

Pro křesťanského voliče je samozřejmě absolutně nevolitelná už jen, protože je to komunistická strana.[3]

Odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. Viz např. bývalý politruk pohraničníků Václav Sloup, kterého komunisté posadili na radního pro školství v Karlovarském kraji
  2. Viz některá vystoupení radního Václava Sloupa a poslankyně Marty Semelové
  3. V roce 1949 vydalo svaté Officium výkladový dekret, který potvrdil svým podpisem i papež Pius XII., podle kterého jsou členové, voliči a podporovatelé komunistických stran automaticky exkomunikováni z Katolické církve.
Osobní nástroje