Komunistická strana Čech a Moravy

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) je česká radikálně levicová strana založená na komunistické ideologii. Ideově, personálně i historicky navazuje na zaniklou Komunistickou stranu Československa, která ustavila a udržovala komunistický režim v Československu. Zastává radikálně levicové a militantně protináboženské postoje.

Přestože je pro své zločinné kořeny, zločinnou ideologii, personální provázanost se zločiny komunistického režimu u svých významných členů[1] a stále trvající obhajobu některých zločinů komunismu[2] do jisté míry společensky ostrakizována, udržuje si v politice poměrně silný vliv a prolamuje svoji izolaci na stále vyšších a vyšších úrovních politiky, zejména díky ČSSD, která už s ní neváhá uzavírat oficiální koalici i na krajských úrovních. V Parlamentu České republiky je zastoupena 26 poslanci (2010) a 2 senátory. V Evropském parlamentu ji zastupují 4 europoslanci. Jejím předsedou je Vojtěch Filip.

Pro křesťanského voliče je tato strana absolutně nevolitelná už jen z důvodu komunistické ideologie, na níž je založena.[3]

Odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. Viz např. bývalý politruk pohraničníků Václav Sloup, kterého komunisté posadili na radního pro školství v Karlovarském kraji
  2. Viz některá vystoupení radního Václava Sloupa a poslankyně Marty Semelové
  3. V roce 1949 vydalo Svaté Officium výkladový dekret, který svým podpisem potvrdil i papež Pius XII. Tento dekret stanovuje, že každý katolík, který je vědomým členem, voličem nebo podporovatelem komunistické strany, podléhá samočinné exkomunikaci.
Osobní nástroje