Ludmila Lázničková

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
MUDr. Ludmila Lázničková na pouti za nenarozené na Svatém Kopečku u Olomouce (2014)

MUDr. Ludmila Lázničková (* 31. října 1960 v Brně) je moravská katolická gynekoložka, zakladatelka a vedoucí CENAPu. Je přední českou specialistkou v oblasti přirozeného plánování rodičovství a v léčení a prevenci poruch plodnosti.

V roce 2014 jí časopis Duše a hvězdy na základě hlasování svých čtenářů udělil čestný titul rytířka života.

Obsah

Publikace

  • Nebojte se přirozeného plánování rodičovství
  • Přirozené plánování rodičovství: Průvodce symptotermální metodou
  • Přirozené plánování rodičovství: Záznamové tabulky symptotermální metody
  • Přirozené plánování rodičovství: Neplodnost
  • Kojení a návrat plodnosti: Přirozené plánování rodičovství

Citáty

  • Kolikrát si říkám, proč je mezi námi tolik nejistých lidí, kteří se tak snadno nechají zmanipulovat k předmanželskému sexuálnímu životu, k užívání antikoncepce, k umělému oplodnění, ke komerčnímu očkování… Někdo si může myslet, že se to věřících netýká, že přece znají Desatero, katolíci navíc morální učení katolické církve, a přece, i mezi nimi je tolik lidí, kteří podléhají tlaku reklamy a místo stálosti vztahu i zde je tak častá nevěra, neochota k závazku na celý život – ať už v manželství či v zasvěceném životu. Dnešním mladým opravdu chybí dovednost „Být sama sebou“, nenechávat se vláčet myšlením prostředí. Proto se snažíme pomáhat. Zda a kdo nabídku využije, to je už záležitost čistě každého. Nevnucujeme se, ale nabízíme. A kdo má zájem využít nabídku k pomoci, jsme zde pro něj.

Odkazy

Související stránky

Články

  • "Den úcty k počatému životu" - rozhovor s MUDr. Lázničkovou, Světlo, týdeník Matice cyrilometodějské 23 (2015), č. 12, 7-8.

Externí odkazy

Texty a rozhovory Ludmily Lázničkové

Přednášky a diskuse

Poznámky a reference

Osobní nástroje