Papežská akademie pro život

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Externí odkazy)
(doplnění)
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''Papežská akademie pro život''' (lat. ''Pontificia Academia Pro Vita'', it. ''Pontificia Accademia per la Vita'') je papežská akademie založená [[motu proprio|motem proprio]] ''[[Vitae mysterium]]'', které vydal [[papež]] [[Jan Pavel II.]] dne [[11. únor]]a [[1994]]. Jejím úkolem je podpora ochrany lidského života a jeho důstojnosti z mezidisciplinární perspektivy, pěstování a podpora [[kultura života|kultury života]] a výzkum a odborné poradenství [[Svatý stolec|Svatému stolci]] ve věcech [[bioetika|bioetiky]] a s ní souvisejících oblastí [[morální teologie]].  
+
'''Papežská akademie pro život''' (lat. ''Pontificia Academia Pro Vita'', it. ''Pontificia Accademia per la Vita'') je papežská akademie založená [[motu proprio|motem proprio]] ''[[Vitae mysterium]]'', které vydal [[papež]] [[Jan Pavel II.]] dne [[11. únor]]a [[1994]].  
-
Akademie má okolo 60 řádných členů, mezi nimiž jsou tři [[Češi]]: [[Petr Hach]], [[Jaroslav Šturma]] a [[Květoslav Šipr]]. Současným prezidentem akademie je [[Ignacio Carrasco de Paula]].
+
Jejím úkolem je podpora ochrany lidského života a jeho důstojnosti z mezidisciplinární perspektivy, pěstování a podpora [[kultura života|kultury života]] a výzkum a odborné poradenství [[Svatý stolec|Svatému stolci]] ve věcech [[bioetika|bioetiky]] a s ní souvisejících oblastí [[morální teologie]].
 +
 
 +
V roce [[2010]] měla 51 řádných členů, mezi nimiž byli tři [[Češi]] ([[Petr Hach]], [[Jaroslav Šturma]] a [[Květoslav Šipr]]), 14 čestných členů a 72 členů-korespondentů. Prezidentem akademie je od [[30. červen|30. června]] [[2010]] [[Ignacio Carrasco de Paula]].
== Prezidenti ==
== Prezidenti ==

Verze z 6. 2. 2011, 15:33

Papežská akademie pro život (lat. Pontificia Academia Pro Vita, it. Pontificia Accademia per la Vita) je papežská akademie založená motem proprio Vitae mysterium, které vydal papež Jan Pavel II. dne 11. února 1994.

Jejím úkolem je podpora ochrany lidského života a jeho důstojnosti z mezidisciplinární perspektivy, pěstování a podpora kultury života a výzkum a odborné poradenství Svatému stolci ve věcech bioetiky a s ní souvisejících oblastí morální teologie.

V roce 2010 měla 51 řádných členů, mezi nimiž byli tři Češi (Petr Hach, Jaroslav Šturma a Květoslav Šipr), 14 čestných členů a 72 členů-korespondentů. Prezidentem akademie je od 30. června 2010 Ignacio Carrasco de Paula.

Prezidenti

Odkazy

Externí odkazy

Osobní nástroje