Pavel Hödl

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
P. Pavel Hödl

P. ThLic. Pavel Hödl (* 20. května 1980, Uherské Hradiště, Československo) je moravský katolický duchovní a liturgický teolog. V současnosti působí jako duchovní správce v Dlouhé Loučce nedaleko Uničova.

Obsah

Životopis

Vyrůstal v Záhorovících na úpatí Bílých Karpat. Vystudoval gymnázium v Uherském Brodě a následně od roku 1999 podstoupil kněžskou formaci v kněžském semináři v Olomouci. Po dvou letech studia na Cyrilometodějské teologické fakultě Univerzity Palackého byl vyslán jako alumnus do Papežské koleje Nepomucenum v Římě a ke studiu na Lateránské univerzitě. Na kněze byl vysvěcen 24. června 2006 v Olomouci. V letech 2008 - 2010 byl studentem postgraduálního programu Posvátná liturgika při Liturgickém institutu na Ateneu sv. Anselma na aventinském kopci v Římě, které zakončil 14. prosince 2010 licenciátní zkouškou (téma jeho diplomové práce Il Sanguis redemptionis nel Missale Gothicum. La riflessione soteriologica sul Sangue di Cristo nel corso dell’anno gallicano). Vedle práce v pastoraci je také činný v práci pro postuláční proces Aničky Zelíkové.

Od roku 2010 působí jako farář ve farnosti Dlouhá Loučka, ve které se mj. nachází bývalý zámeček Německých rytířů, ve kterém pobýval po své rezignaci olomoucký arcibiskup Lev kardinál Skrbenský († 1938). Jako kněz patří mezi podporovatele starších liturgických forem, což se promítlo i do jeho soukromého studia předkoncilního římského ritu, který v současnosti také sám příležitostně slouží ve své farnosti. Od prosince 2014 je také jedním z několika diecézních kněží sloužících tradiční mši sv. v kapli sv. Alexeje při kostele sv. Michala v Olomouci.

Patří mezi podporovatele a členy hnutí Katolické Cursillo v České republice.[1][2]

Kněžská působiště

  • 2006 - 2007 - Hranice a Pašovice, kaplan
  • 2007 - 2009 - Vsetín a Pozděchov, kaplan
  • 2009 - 2010 - Hranice, kaplan
  • od 2010 - Dlouhá Loučka, Šumvald, Paseka (farář)

Poznámky a reference

  1. http://cursillo.hyperlink.cz/?Kontakty
  2. Kázání o velikonoční vigilii 19. dubna 2014 20:00 – Paseka, web Farnosti Šumvald.

Odkazy

Externí odkazy


Rozhlasové pořady a nahrávky

Přednášky

Osobní nástroje