Petr Hladík

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Petr Hladík (* 1984) je moravský politik a podnikatel, rodák z Osové Bitýšky a předseda Mladých lidovců. Vystudoval fakultu informatiky na Masarykově univerzitě. Pracuje jako projektový manažer a konzultant, do roku 2011 byl členem Mladých křesťanských demokratů. Po pro lidovce nevydařených volbách se stal členem KDU-ČSL, kdy začal spolu s dalšími mladými lidmi v okolí Brna spoluutvářet reformovanou a omlazenou lidovou stranu. V říjnu 2010 úspěšně kandidoval do zastupitelstva městské části Brno-sever.[1] Za lidovce následně neúspěšně kandidoval i v krajských volebách 2012 v jihomoravském kraji[2] a eurovolbách 2014. Se svou ženou Zuzanou má dvě děti.

Obsah

Postoje a stanoviska

V komunální politice se zabývá především bytovými otázkami a sportem.

V rámci globálních evropských témat, chce pro ČR prosazovat flexibilní pracovní dobu, bezpečné a zdravotně nezávadné hračky pro děti, zákaz reklamy zaměřené na děti a daňové zvýhodnění částečných úvazků. Jeho hlavní prioritou je boj proti diskriminaci rodiny a to především v restauraci, obchodech a v dopravě, kde se mnohdy jí nenabízí adekvátní finančně únosná cena za konkrétní služby.

Ve školství je pro něj prioritou zavedení povinné roční praxe pro absolventy odborných škol a učilišť, která by měla efektivně pomoci s jejich profesním startem a zabránila jejich příliš dlouhým vyčkáváním na pracovní místo na úřadech práce.

Odkazy

Související články

Externí odkazy


Poznámky a reference

  1. http://volby.cz/pls/kv2010/kv21111?xjazyk=CZ&xid=1&xv=23&xdz=5&xnumnuts=6202&xobec=551031&xstrana=0&xodkaz=1
  2. http://www.volby.cz/pls/kz2012/kz351?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xkraj=10&xnumnuts=0&xstrana=84
Osobní nástroje