Radio Maryja

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m
Řádka 8: Řádka 8:
=== Externí odkazy ===
=== Externí odkazy ===
* [http://www.radiomaryja.pl/ Oficiální stránky]
* [http://www.radiomaryja.pl/ Oficiální stránky]
 +
* [[Radomír Malý]]: ''[http://cirkev.wordpress.com/2012/05/11/boj-liberalu-proti-cirkvi-v-polsku-proc-byla-odmitnuta-licence-katolicke-televizi-trwam/ Boj liberálů proti Církvi v Polsku: Proč byla odmítnuta licence katolické televizi Trwam?]'' (''[[Duše a hvězdy]]'' 11. 5. 2011)
=== Reference ===
=== Reference ===
<references/>
<references/>
[[Kategorie:Katolická média]]
[[Kategorie:Katolická média]]
[[Kategorie:Katolický internet]]
[[Kategorie:Katolický internet]]

Verze z 11. 5. 2012, 03:54

Radio Maryja je vlivná polská rozhlasová stanice založená a spravovaná varšavskou provincií redemptoristů. Je jedinou katolickou rozhlasovou stanicí s celopolským pokrytím a klíčovým médiem polského konzervativného katolicismu. Provozuje i internetové vysílání. Zakladatelem a ředitelem stanice je otec Tadeusz Rydzyk CSsr.

Stanice už od svého vzniku čelí kontinuálním útokům a osočováním ze strany nepřátel Katolické církve, zejména pro své pořady komentující politiku a společenské dění a poměřující činy politiků s katolickým učením. Mezi její nejznámější mimocírkevní kritiky patří Antidefamační liga či Evropský parlament. Polská hierarchie i římská kurie je v postoji k Radiu Maryja rozdělena a vyskytují se v nich jak jeho odpůrci (např. kardinál Glemp či kardinál Dziwisz), tak příznivci (např. arcibiskup Głódź či kardinál Descur).[1]

Obsah

Odkazy

Související stránky

Externí odkazy

Reference

  1. viz např. Te Deum 2006/2, str. 7
Osobní nástroje