Tomáš Stritzko

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (zvětšení titulní ilustrace)
m
Řádka 6: Řádka 6:
V současnosti celebruje mše svaté pro věřící v [[Brno | Brně]], [[České Budějovice | Českých Budějovicích]] a [[Uherský Brod | Uherském Brodě]].
V současnosti celebruje mše svaté pro věřící v [[Brno | Brně]], [[České Budějovice | Českých Budějovicích]] a [[Uherský Brod | Uherském Brodě]].
 +
 +
== Postoje a aktivity ==
 +
V roce [[2014]] přinutil k přerušení činnosti [[Institut sv. Josefa]].<ref>http://www.duseahvezdy.cz/2014/06/27/institut-sv-josefa-zastavuje-cinnost/</ref>
== Odkazy ==
== Odkazy ==

Verze z 7. 8. 2014, 18:04

Tomáš Stritzko (2012)

Tomáš Stritzko (* 6. března 1970) FSSPX je český katolický kněz, administrátor Priorátu FSSPX v ČR (od jeho založení v roce 2011).

Obsah

Životopis

Vysvěcen na kněze byl 26. června 1999 v semináři FSSPX v Zaitzkofenu biskupem J. E. Alfonso de Galarreta. Stal se tak prvním knězem FSSPX českého původu. Primiční mši sv. sloužil 3. července 1999 v Praze na dvoře malé chodovské tvrze ze 17. století poté, co byla zamítnuta žádost o umožnění sloužení této mše v některém z pražských kostelů. Začal střídavě působit v Rakousku a České republice. Počátkem roku 2011 mu byla superiorem rakouského distriktu FSSPX P. Helmutem Truttem svěřena zodpovědnost za veškerý apoštolát FSSPX na českém území a po vzniku samostatného českého priorátu k 15. srpnu 2011 se stal jeho administátorem.

V současnosti celebruje mše svaté pro věřící v Brně, Českých Budějovicích a Uherském Brodě.

Postoje a aktivity

V roce 2014 přinutil k přerušení činnosti Institut sv. Josefa.[1]

Odkazy

Externí odkazy

Texty P. Stritzka

Rozhovory s P. Stritzkem

Zvukové záznamy a videonahrávky P. Stritzka

Poznámky a reference

  1. http://www.duseahvezdy.cz/2014/06/27/institut-sv-josefa-zastavuje-cinnost/
Osobní nástroje