Tomio Okamura

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
Řádka 1: Řádka 1:
'''Tomio Okamura''' (*&nbsp;[[4. červenec|4.&nbsp;července]] [[1972]] [[Tokio]], [[Japonsko]]) je moravsko-japonský<ref>Dle vlastního vyjádření na [http://okamura.blog.idnes.cz/ Oficiálním blogu]: „O autorovi:
'''Tomio Okamura''' (*&nbsp;[[4. červenec|4.&nbsp;července]] [[1972]] [[Tokio]], [[Japonsko]]) je moravsko-japonský<ref>Dle vlastního vyjádření na [http://okamura.blog.idnes.cz/ Oficiálním blogu]: „O autorovi:
-
Moravsko-japonský podnikatel (matčina rodina pochází z&nbsp;valašské [[Bystřice pod Hostýnem]]), viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany.“</ref> [[podnikatel]], [[viceprezident]] [[Asociace českých cestovních kanceláří a agentur]]. Často se spekuluje o jeho politických ambicích, je jmenován mezi možnými významnými kandidáty na [[Prezident České republiky|prezidenta ČR]] ve [[Volby prezidenta ČR 2013|volbách v roce 2013]]. Otevřeně deklaruje [[umělý potrat|propotratové]] i [[euthanasie|proeuthanasijní]] postoje.
+
Moravsko-japonský podnikatel (matčina rodina pochází z&nbsp;valašské [[Bystřice pod Hostýnem]]), viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany.“</ref> politik, [[podnikatel]], [[viceprezident]] [[Asociace českých cestovních kanceláří a agentur]].  
 +
 
 +
Je senátorem za volební okrsek Zlín (od [[2012]])<ref>zvolen jako nezávislý kandidát</ref> a uchazečem o kandidaturu na úřad [[Prezident České republiky|prezidenta České republiky]] ve [[Volby prezidenta ČR 2013|volbách v roce 2013]].<ref>Kandidaturu oznámil bezprostředně poté, co byl zvolen senátorem.</ref>
 +
 
 +
Otevřeně deklaruje [[umělý potrat|propotratové]] i [[euthanasie|proeuthanasijní]] postoje.
== Postoje a aktivity ==
== Postoje a aktivity ==

Verze z 20. 10. 2012, 16:38

Tomio Okamura (* 4. července 1972 Tokio, Japonsko) je moravsko-japonský[1] politik, podnikatel, viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Je senátorem za volební okrsek Zlín (od 2012)[2] a uchazečem o kandidaturu na úřad prezidenta České republiky ve volbách v roce 2013.[3]

Otevřeně deklaruje propotratové i proeuthanasijní postoje.

Obsah

Postoje a aktivity

Sám se označuje za křesťana, byť spíše formálního. Zastává četné postoje s křesťanskou vírou neslučitelné, především v klíčových morálních otázkách.

Bioetika

Otevřeně deklaruje propotratové i proeuthanasijní postoje.[4]

Odkazy

Externí odkazy

Poznámky a reference

  1. Dle vlastního vyjádření na Oficiálním blogu: „O autorovi: Moravsko-japonský podnikatel (matčina rodina pochází z valašské Bystřice pod Hostýnem), viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, nikdy jsem nebyl členem žádné politické strany.“
  2. zvolen jako nezávislý kandidát
  3. Kandidaturu oznámil bezprostředně poté, co byl zvolen senátorem.
  4. http://www.katyd.cz/index.php?cmd=page&type=11&article=8155
Osobní nástroje