Uživatel:Kkfzouhar

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání
Daniel Zouhar (2014)

Daniel Antonín Zouhar (* 6. ledna 1989, Boskovice, ČSSR) je moravský[1] student filologie a obecné lingvistiky na Univerzitě Palackého v Olomouci. Dlouhodobě se zabývá i některými teologickými tématy (zejména liturgickou teologií a vlivu liturgie na katolickou společnost). Roku 2009 maturoval na Biskupské gymnázium v Letovicích. V letech 2009 - 2013 studoval na Filozofické fakultě Univerzity Palackého obor Latinská a Ukrajinská filologie. Od roku 2011 spolupracuje na projektu katolické internetové encyklopedie Katopedia. Od roku 2013 studuje na Univerzitě Palackého v magisterském studijním programu obor Latinská filologie / Obecná lingvistika, kde v rámci grantu byl členem redakčního týmu Lingvistické encyklopedie eL.

Je členem Mladých křesťanských demokratů. V letech 2012 - 2014 u nich zastával post předsedy místní organizace MKD Blansko. Roku 2012 inicioval obnovení české pobočky sdružení pro tradiční mši svatou Una Voce Česká republika a v letech 2012-2016 byl jejím předsedou.

Dlouhodobě se zabývá problematikou liturgické reformy a komparací latinského a byzantského ritu katolické bohoslužby. Odmítá a staví se proti projevům liturgické svévole v západní latinské církvi po liturgických reformách v šedesátých letech 20. století.


Obsah

Členství v organizacích

Příspěvky na konferencích


Externí odkazy


Poznámky a reference

  1. Podobně jako Ignác Pospíšil se hlásí k menšinové moravské národnosti.


Podstránky:

Osobní nástroje