Uživatel diskuse:Kkfzouhar

Z Katopedia

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(Mediawiki Edittools: NE, Nikdy...se v MediaWiki neinstaluje žádné rozšíření přes webové rozhraní !)
(Mediawiki Edittools: Typo)
Řádka 61: Řádka 61:
: Jasné, díky. To, že to tam není potom znamená, že to musím externě nainstalovat přes webové rozhraní? --[[Uživatel:Kkfzouhar|Daniel Zouhar]] 20. 1. 2014, 08:53 (UTC)
: Jasné, díky. To, že to tam není potom znamená, že to musím externě nainstalovat přes webové rozhraní? --[[Uživatel:Kkfzouhar|Daniel Zouhar]] 20. 1. 2014, 08:53 (UTC)
-
:* '''NE, Nikdy'''...se v MediaWiki neinstaluje žádné rozšíření (Extension) přes webové rozhraní !
+
:* NE, Nikdy...se v MediaWiki neinstaluje žádné rozšíření (Extension:) přes webové rozhraní !
-
:* '''1.''' Musíte mít Absolutní Administrátorský přístup ke zdrojový adresářům Mediawiki.
+
:* '''1.''' Musíte mít Absolutní Administrátorský přístup ke zdrojovým adresářům MediaWiki.
-
:* '''2.''' Musíte znát + důvěrně + strukturu zdrojových adresářů Mediawiki !
+
:* '''2.''' Musíte znát + důvěrně + strukturu zdrojových adresářů MediaWiki !
:* '''3.''' Musíte + dobře + znát protokol '''FTP''' a + velmi dobře + ovládat minimálně jednoho FTP klienta.<br/>Příklad – http://www.multimediaexpo.cz/mmecz/index.php/WinSCP
:* '''3.''' Musíte + dobře + znát protokol '''FTP''' a + velmi dobře + ovládat minimálně jednoho FTP klienta.<br/>Příklad – http://www.multimediaexpo.cz/mmecz/index.php/WinSCP
-
:* '''4.''' Musíte přesně a do puntíku splnit všechny předepsané kroky při instalaci !
+
:* '''4.''' Musíte přesně a do puntíku splnit všechny předepsané kroky při instalaci.
-
:* '''5.''' Musíte si uvědomit, že Extension:CharInsert je, v zásadě, mimořádně jednoduché rozšíření..., které ještě <u>netrestá</u> Neznalost MediWiki. Zato jiná rozšíření vyžadují...<u>velmi pokročilou znalost nejen&nbsp;Mediawiki, ale celého operačního systému Linux</u>. A u nich se můžete brutálně spálit&nbsp;!!
+
:* '''5.''' Musíte si uvědomit, že Extension:CharInsert je, v zásadě, mimořádně jednoduché rozšíření, které ještě <u>netrestá</u> Neznalost MediWiki. Zato jiná rozšíření vyžadují...<u>velmi pokročilou znalost nejen&nbsp;MediaWiki, ale celého operačního systému Linux</u>. A u nich se můžete brutálně spálit&nbsp;!!
--[[Uživatel:Encyklopedie Skins.cz|Encyklopedie Skins.cz]] 20. 1. 2014, 22:21 (UTC)
--[[Uživatel:Encyklopedie Skins.cz|Encyklopedie Skins.cz]] 20. 1. 2014, 22:21 (UTC)

Verze z 21. 1. 2014, 23:04

--Ignác Pospíšil 10. 4. 2011, 18:12 (UTC)

Zdravím, k té nápovědě - dal jsem tam odkazy na již existující stránky: Nápověda:Obsah. Dále po zběžném projití příspěvků musím říci, že je v encyklopedickém textu zvykem šetřit s tituly a že bych prosil, aby ses seznámil s pravidly okolo vkládání obrázků a napravil nedostatky u těch vložených, viz Katopedia:Obrázky. Jinak díky za spolupráci, ozvu se zas... :-) --Ignác Pospíšil 8. 5. 2011, 08:39 (UTC)

--Kkfzouhar 8. 5. 2011, 18:06 (UTC)

Zdravím tě! Co se týče těch obrázků, tak jsem to zkoušel, ale spíše bez úspěchu, asi bych potřeboval nějakou šablonu, protože jinak si nevím rady. Dneska jsem si jeden obrázek uložil na Wikipedia Commons (- kozár.jpg, ale pokus dát odkaz k tomu, že se jedná o obrázek z Wikipepia Commons se mi nepodařilo - výsledek je alespoň takový: Kozár.jpg

Tak není důvod zálohovat obrázek, co jsi sem vložil, na Commons... :-) Nicméně jsou zde jiné problémy se zde uloženým obrázkem: totiž vlastnictví fotografie neznamená nutně vlastnictví autorských práv... Chce to uvést autora (je-li znám) + zdroj (např. archiv vkladatele) + licenci/stav autorských práv. Když nevíš, jak to napsat, můžeš tam třeba dát i něco ve stylu: pouze pro Katopedii či uvolněno k volnému používání. Doporučuji Ti ovšem velice zvážit, zda máš autorská práva k tomu obrázku, než ho dáš volnému použití. Příklad, jak formátovat popis obrázku, máš např. ZDE (ťukni na edit pro pohled na zdrojový kód): Soubor:CAvGalenBAMS200612.jpg Pokud jde o ukládání obrázků na Commons, měl jsem na mysli použití v tomto stylu (viz externí odkazy): Clemens August von Galen --Ignác Pospíšil 8. 5. 2011, 20:14 (UTC)
A tady je příklad fotky s méně jasnou historií a autorskými právy: Soubor:Pavel Peter Gojdič.jpg. --Ignác Pospíšil 8. 5. 2011, 20:19 (UTC)
--Kkfzouhar 8. 5. 2011, 20:28 (UTC)

Tak ten obrázek, co jsem zveřejnil je můj vlastní, protože jsem ho i sám pořídil. :) Teď jsem ji dal na Commons, abych si ozkoušel tu techniku. Ty vzory se mi hodí, upravím to v týdnu podle nich. Jinak jelikož Commons je dobré především kvůli zajišťování autorských prav, tak nejspíš budu prvotně užívat je a pak své fotky obvykle převedu sem a uvedu je jako převzaté s Commons. To by šlo ne?

Ujišťuji Tě, že to je zbytečné, protože Commons autorská práva nijak nezajišťují. Ty tady i na Commons zajišťuje prohlášení vkladatele/autora - kteří pak nesou veškerou zodpovědnost. Commons pouze rychle smažou obrázky, kde mají pochybnosti, protože u nich je možno mít pouze fotky pod svobodnou licencí. Jestliže tedy dáváš vlastní fotku, dej ji sem a napiš do licence autor: Daniel Zouhar, zdroj: archiv autora, licence: "uvolněno do veřejné domény" nebo "poskytnuto pouze pro Katopedii" (či cokoliv dalšího, co tam chceš mít). --Ignác Pospíšil 8. 5. 2011, 20:47 (UTC)
 --Kkfzouhar 8. 5. 2011, 21:04 (UTC)

Dobrá tedy. Upravím to tak podle toho, co radíš.


Obsah

Data

Ad 15. prosinec - předpokládám, že Julius Döpfner nebyl kreován kardinálem sám. Pokud se nepletu, takhle by ten záznam vypadat rozhodně neměl... --Ignác Pospíšil 17. 5. 2011, 04:02 (UTC)

uvědomněno, opraveno. --Kkfzouhar 17. 5. 2011, 06:35 (UTC)

--- K Nepomuckému: IMHO Církev nedělá svaté, pouze potvrzuje svatost. Jinými slovy, Nepomucký byl nepochybně svatý už tehdy, pouze to Církev ještě nevěděla... :-) Ne, že by mi ta změna vadila, to jen tak bokem... --Ignác Pospíšil 17. 5. 2011, 12:07 (UTC)

Však já ti to neberu, jde jen o to, že ta věta byla sporně řečena. Kdyby to byla třeba věta ve smyslu den, kdy byl blahořečen sv. Jan Nepomucký a v závorce, kdy byl následně svatořečen, tak by to samosebou vypadalo líp. To jen taková má malá poznámka. --Kkfzouhar 17. 5. 2011, 12:16 (UTC)
 --Kkfzouhar 17. 5. 2011, 12:20 (UTC)

Co jinak říkáš na článek Bratrstvo Panny Marie Bolestné? Snažil jsem se do něj vměstnat vše, co si pamatuji z osobní zkušenosti a dal odkaz na pár řádků v jedné starší knížce. Na další podrobnosti ohledně současného směřování si musím ještě počkat, ale považoval jsem za důležité sem konečně o něm něco dát, protože takový apoštolát, kdy se mariánští ctitelé modlí za nová kněžská a řeholní povolání, by se měl popularizovat.

Zatím jsem to jen zběžně omrkl a dobrý... Nechceš o tom napsat článek na Duše a hvězdy? (A případně na daší témata? Např. některých oblíbených světcích a osobnostech, třeba ve stylu Stalo se dnes?) --Ignác Pospíšil 17. 5. 2011, 12:33 (UTC)
Uvidíme. Co se týče Bratrstva, tak je teď momentálně díky odtržení od svého "genia loci" momentálně v krizi. Teď zrovna čekám na oficiální obeznámení ze Znojma a rozhodně, až uzraje čas, tak rozhodně přispěju jakýmkoliv článkem, které se bude jeho problematikou zabývat.
Ad příspěvky o svatých: Zatím nemám příliš času, ale až něco konkrténího napíšu, tak ti to milerád přepošlu. Po publikační činnosti se mi začíná pomalu stýskat. :) --Kkfzouhar 17. 5. 2011, 12:55 (UTC)

Obrázky

Zkoušej je nahrávat bez diakritiky a čísel. A nejlépe je radši teď vůbec nenahrávej. --Ignác Pospíšil 1. 12. 2011, 15:00 (UTC)

Po novém roce to zkusím nějak vyřešit... --Ignác Pospíšil 1. 12. 2011, 15:02 (UTC)

Tridentina

Hele, ta tridentina do roku 2010 nepatří, tam patří události světového či národního významu (z dlouhodobějšího hlediska). To patří do sekce historie v článku o farnosti. --Ignác Pospíšil 14. 4. 2012, 09:44 (UTC)

Jistě, díky za upozornění. To jsi nemusel ani psát zprávou, stačilo to napsat do shrnutí editace. :) --Daniel Zouhar 14. 4. 2012, 12:49 (UTC)

Efrém Syrský

Kde jsi přišel na to, že Efrém Syrský má svátek 7. června? Podle jakého kalendáře? --Ignác Pospíšil 4. 6. 2012, 15:32 (UTC)

Mají to ve svém kalendáři dominikáni a je to tak psáno v pořadu bohoslužeb na http://olomouc.op.cz/index.php?page=porad-bohosluzeb-obecny2---skolni-rok-6&hl=cs_CZ. Zpravidla dominikáni uvádi, jestli se jedná o jejich svátek nebo ne. Tento je uveden jako církevní památka. --Daniel Zouhar 4. 6. 2012, 15:36 (UTC)

Ale až nyní si uvědomuji, že jsem špatně překlikl. Díky za informaci.

Mediawiki Edittools

Systémová stránka MediaWiki:Edittools funguje pouze v případě, že je do Mediawiki nainstalováno rozšíření Extension:CharInsert. Jinak máte smůlu...

Katopedia rozšíření CharInsert samozřejmě má. A dá se to zjistit velmi jednoduše, na speciální stránce – Special:Version.

--Encyklopedie Skins.cz 17. 1. 2014, 20:42 (UTC)

Jasné, díky. To, že to tam není potom znamená, že to musím externě nainstalovat přes webové rozhraní? --Daniel Zouhar 20. 1. 2014, 08:53 (UTC)
  • NE, Nikdy...se v MediaWiki neinstaluje žádné rozšíření (Extension:) přes webové rozhraní !
  • 1. Musíte mít Absolutní Administrátorský přístup ke zdrojovým adresářům MediaWiki.
  • 2. Musíte znát + důvěrně + strukturu zdrojových adresářů MediaWiki !
  • 3. Musíte + dobře + znát protokol FTP a + velmi dobře + ovládat minimálně jednoho FTP klienta.
    Příklad – http://www.multimediaexpo.cz/mmecz/index.php/WinSCP
  • 4. Musíte přesně a do puntíku splnit všechny předepsané kroky při instalaci.
  • 5. Musíte si uvědomit, že Extension:CharInsert je, v zásadě, mimořádně jednoduché rozšíření, které ještě netrestá Neznalost MediWiki. Zato jiná rozšíření vyžadují...velmi pokročilou znalost nejen MediaWiki, ale celého operačního systému Linux. A u nich se můžete brutálně spálit !!

--Encyklopedie Skins.cz 20. 1. 2014, 22:21 (UTC)

Osobní nástroje