Václav Štěpán David

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Václav Štěpán David (* 17. červen 1984), v občanském životě pouze Václav David, je český katolický politik a aktivista.

Vzdělání

Vystudoval tzv. Polívkovo gymnázium v Mladé Boleslavi. Pokračoval ve studiích nejprve učitelství historie a společenských věd pro střední školy na Ostravské univerzitě, toto studium však nedokončil. Poté pokračoval na oboru Management v neziskovém sektoru, taktéž na Ostravské univerzitě.

Činnost

Roku 1998 založil internetové stránky MBDráha o železnici na Mladoboleslavsku. Uspořádal také několik zvláštních jízd historického motorového vozu řady M131.1. Pokusil se o založení Katolické železniční unie. Pokus ukončilo nespravedlivé vyloučení ze serveru Signály.cz. Založil také blog MHD a vlaky.

Vedle železnice se v letech 2004-2009 věnoval vzdělávání a integraci Vietnamců žijících v ČR. Založil česko-vietnamskou katolickou stránku, která je ovšem taktéž paralyzována po jeho nuceném odchodu ze serveru Signály.cz. Pracuje také v síti Wikipedia, převážně překládá články o veřejné dopravě z polštiny a němčiny.

Je členem KDU-ČSL a příležitostným politickým publicistou. Publikuje na serverech Euportál, Britské listy a na svém blogu na serveru Idnes.cz. Většinu pracovního života strávil v oblasti telemarketingu.

Osobní nástroje