Vlastimil Vojtěch Protivínský - citáty

Z Katopedia

Přejít na: navigace, hledání

Vlastimil Vojtěch Protivínský (nar. 15. září 1969) je český katolický kněz, správce farnosti Třebíč-Jejkov[1] (od 2007) a spoluzakladatel portálu Katolík. V letech 2000-2006 spravoval farnost Rakvice. Od roku 2010 slouží i tridentské mše.

  • KSČM je vážnou hrozbou pro demokracii, základní lidská práva a pro každého z nás. Proto nemohu mlčet. Jako kněz jsem povinen nejen upozorňovat na případné zlo, ale také se proti jakémukoliv zlu postavit, proto vyzývám: zastavte nástup komunismu. Jděte v neděli volit a hlasujte proti kandidátce KSČM! (z prohlášení)
  • Myslím, že v naší společnosti nemohou dostat prostor myšlenky, které vedou k potlačení základních lidských práv a svobod, které vedou k násilí.(reakce na kandidaturu komunistického kandidáta na Břeclavsku - 2000)
  • "Jednak jsem připomenul, že komunisté mají na svědomí neuvěřitelné zločiny a na prvním místě musí být tyto zločiny vyšetřeny a potrestány, druhá věc, že komunisté nám vlastně vždycky lhali. Lhali v roce 1946, když usilovali o politickou moc, také slibovali, že zaručí svobodu, náboženskou svobodu, prosperitu země. Víme, do jaké bídy, do jakého marasmu, hmotného, morálního, duchovního uvrhli zemi. Takže jsem lidem připomněl, že této straně se zkrátka nedá věřit a musíme udělat všechno pro to, aby její vliv v této společnosti nevzrůstal."[2]

---

  1. http://www.biskupstvi.cz/katalog/statutarni_zastupci.php
  2. http://www.radio.cz/cz/rubrika/tyden/tyden-v-cr-2001-11-24
Osobní nástroje